• Wioska internetowa
  piątek, 02 stycznia 2009 Odsłony: 2885

  30 grudnia na sesji Rady Miejskiej w Kcyni Anna Duda z referatu promocji tego ratusza przedstawiła radnym, sołtysom oraz mieszkańcom obecnym na sesji tematykę, zakres i korzyści z Wioski Internetowej, którą tego samego dnia wieczorem uroczyście otwarto w Chwaliszewie. Wioska zapewnia mieszkańcom dostęp do internetu oraz nowoczesnego sprzętu, jaki znalazł się na wyposażeniu pracowni w budynku gimnazjum.

 • I ty możesz zostać aniołem
  środa, 24 grudnia 2008 Odsłony: 3290

  Ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeszynku spędzili na wspólnym poznawaniu obyczajów Bożonarodzeniowych. Przy pięknie świątecznie ustrojonym stole dzieci wraz z nauczycielami przeżywali cudowne chwile. Piątkowe uroczystość przy wigilijnym stole rozpoczęło się spotkaniem integracyjnym dzieci przedszkolnych, dzieci uczęszczających do oddziału 0 oraz uczniów klas I-III zatytułowanym Świąteczna Mandala nad Gopłem, którą prowadziły nauczycielki Beata Glanc i Krystyna Matuszak. W międzyczasie poszczególne klasy odwiedzał Gwiazdor z workiem pełnym upominków.

  Czytaj więcej...

 • Burmistrz Pogodziński vs. radny Holec
  wtorek, 23 grudnia 2008 Odsłony: 3434

  Sesja Rady Miejskiej w Szubinie 18 grudnia przypominała walkę pięściarską, ale ciosy zadawano insynuacjami. Radny Krzysztof Holec zaatakował burmistrza Ignacego Pogodzińskiego podczas składania interpelacji. Radny pytał o sprawę sprzed kilku lat, dotyczącą sprzedaży nieruchomości gminnych w Szubinie i Turze. Jego zdaniem, sposób zbycia działek przez burmistrza nie był przezroczysty. Burmistrz uważa, że pytania rajcy, były zemstą za przeprowadzoną przez urzędników kontrolę wykonywania usług na rzecz miasta przez firmę Pumak, która należy do radnego Holca.

 • W świątecznym nastroju
  poniedziałek, 22 grudnia 2008 Odsłony: 2789

  18 grudnia w Łabiszyńskim Domu Kultury ogłoszone zostały wyniki plastycznego konkursu świątecznego. Młodzież z kółka teatralnego zaprezentowała występ, a młodzież z kółka muzycznego śpiewała kolędy i piosenki świąteczne. Obejrzeć można było także świąteczne wystawy plastyczne i hafciarskie. Niespodziankę przybyłym zrobił gość specjalny, święty Mikołaj, który hojnie obdarzał wszystkich cukierkami.

  Czytaj więcej...

 • Betlejemskie Światło Pokoju
  poniedziałek, 22 grudnia 2008 Odsłony: 3228

  Po raz kolejny w Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach zabłysło Betlejemskie Światło Pokoju, które do Polski zawitało już po raz18. Przynieśli je druhowie z 88 Drużyny Harcerskiej i Zawiszaków działającej przy gimnazjum w Pakości w składzie Anna Grupa, Ewa Sment i hm Dionizy Zaleta. Podczas spotkania nie zabrakło śpiewu kolęd. Dodatkowym punktem uroczystości było rozwiązanie konkursu na kartkę bożonarodzeniową, który zorganizował właśnie DPS w Siemionkach. Warto tutaj zaznaczyć, że z zaproszenia udziału w konkursie skorzystały 24 placówki. Szczegóły w papierowym wydaniu Pałuk i Ziemi Mogileńskiej we wtorek, 23 grudnia. Zdjęcia w naszej internetowej

 • Czar świątecznych dni
  niedziela, 21 grudnia 2008 Odsłony: 3329

  17 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Barcinie odbyła się promocja drugiej już płyty Iskierek, harcerskiego zespołu z Piechcina. Płyta zatytułowana jest "Czar świątecznych dni" i znalazło na niej 16 utworów. Dziewczęta z zespołu zaczęły występ wykonaniem piosenki z ich debiutanckiej płyty. Potem przyszedł czas na kolędy i pastorałki. Na końcu wokalistki wraz z burmistrzem i przewodniczącym Rady Miasta rozdały płyty publiczności.

 • Radosna nowina
  czwartek, 18 grudnia 2008 Odsłony: 3198

  W środę 17 grudnia w Przedszkolu w Markowicach (gmina Strzelno) odbyły się jasełka zatytułowane „Radosna nowina”. W przestawieniu brali udział rodzice oraz zaproszeni goście, a wśród nich burmistrz Strzelna Ewaryst Matczak i dyrektor Szkoły Podstawowej w Markowicach Jolanta Dybała. Do występów dzieci przygotowały Anna Gołaszewska i Ewa Politowska. Po przedstawieniu wszyscy zostali zaproszeni na wspólne spotkanie wigilijne. Szczegóły w papierowym wydaniu Pałuk i Ziemi Mogileńskiej we wtorek 23 grudnia. Zdjęcia w naszej galerii internetowej.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry