Gębice, społeczność, Światowy Dzień Seniora, Ośrodek Kultury

W sobotę 19 listopada w Gębicach (gm. Mogilno) odbyło się spotkanie dla seniorów, które przebiegało pod hasłem Trochę cierpliwości dla starości - czyli pokochaj jesień. Godzinę przed głównymi uroczystościami w Gębickim Ośrodku Kultury odbyły się badania profilaktyczne z zakresu spirometrii.

Fragment programu artystycznego w wykonaniu dzieci i młodzieży fot. Magdalena Lachowicz

Punktem kulminacyjnym sobotniego spotkania był specjalnie na ten dzień przygotowany program artystyczny, którego adresatami byli seniorzy, obchodzący 16 listopada swoje święto, czyli Światowy Dzień Seniora. Na początku życzenia seniorom w imieniu wszystkich członków stowarzyszenia Sokół złożył prezes Andrzej Konieczka. Natomiast całość imprezy prowadziła Małgorzata Gumienna.

       Jako pierwsza z programem artystycznym, który przebiegał w formie wspólnej biesiady pt. Pokochaj jesień wystąpiła miejscowa młodzież przygotowana przez członków stowarzyszenia, którzy recytowali wiersze o jesieni. Recytacja przeplatana była wspólnym śpiewem znanych przebojów muzyki rozrywkowej i biesiadnej.

       Następnie wszyscy uczestnicy sobotniego spotkania mogli wysłuchać koncertu zespołu instrumentalno-wokalnego oraz podziwiać taniec w wykonaniu najmłodszych. Niespodzianka dla seniorów był przygotowany mini konkurs ze znajomości gwary pałuckiej z nagrodami.
Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska lub ePałukach, w czwartek 3 listopada. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 21 XI 2011

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry