Lubcz, inwestycja, hodowla, społeczność

     

22 listopada w Lubczu odbyło się spotkanie, którego tematem była planowana inwestycja w centrum wsi, polegająca na budowie gospodarstwa rolnego specjalizującego się w hodowli norek amerykańskich.

Tematem spotkania była hodowla norek amerykańskich fot. Sylwia Wysocka

Inwestycja powstać ma za płotem kościoła oraz Klubu Rolnika, który pełni rolę miejscowej świetlicy wiejskiej, w dodatku czynnej każdego dnia ze stołem bilardowym, telewizją satelitarną i małą gastronomią. W centrum za posesjami, powstać mają pawilony do hodowli norek i cała towarzysząca temu infrastruktura. Teren ten należy do Kazimierza Żywanowskiego i to on zamierza stworzyć tam hodowlę zwierząt futerkowych. Zapewniał, że nie będzie ona stanowiła uciązliwości dla otoczenia, jednak mieszkańcy mówią stanowcze NIE tej inwestycji we wskazanej lokalizacji.

Sylwia Wysocka, 23 IX 2011

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry