Pałuckie Targi Rolne Żnin '97
   
    Pod takim hasłem odbywać się będą 14 września w Żninie, nad Jeziorem Czaplem pierwsze od wielu lat Pałuckie Targi Rolne. Akces zgłosiło ponad 80 firm z całego kraju. Spóźnialscy  - mimo, że minął już termin nadsyłania zgłoszeń - jeszcze je nadsyłają. Do stolicy Pałuk zjadą między innymi firmy z tak odległych od Żnina miejscowości jak: Kraśnik, Ustroń, Chorzów czy Krosno.

    Przedtargowa gorączka przygotowań
    Nieprzerwanie trwają przygotowania do rozpoczęcia targów. Dorota Dziczek i Marek Olejnik, na których skupiła się główna część pracy, mają pełne ręce roboty. Mimo, że 27 sierpnia upłynął termin nadsyłania zgłoszeń - te ciągle jeszcze nadchodzą. Wraz ze zgłoszeniami firmy, które zaprezentują się nad Małym Jeziorem, nadsyłają również krótki opis swojej działalności.  
    W piątek do druku idzie informator targowy, redagowany przez Jolantę Dobaczewską. Otrzyma go każdy uczestnik targów. Drugi współorganizator targów (trzecim jest Urząd Miejski w Żninie), żnińska firma Wacława Górnego "Inter-Vax", przygotowuje pole pokazowe, czyli wydzielony teren nieopodal jeziora, na którym niektóre firmy uczestniczące w targach, zaprezentują działanie produkowanego (sprzedawanego) przez siebie sprzętu. Przygotowują się do tego "Agroma" Bydgoszcz, "Agroma" Sępólno i żniński "Kadex". Jakie będą pokazy, napiszemy za tydzień. Dziś już wiemy, że np. bydgoska "Agroma" zdecyduje się na konkretny rodzaj pokazów dopiero po zapoznaniu się z terenem pola pokazowego.  
    Mariusz Michna zgodził się użyczyć wystawcom salę, w której mieści się prowadzony przez niego bar "Neptun". Przed "Neptunem" będą znajdowały się stoliki, przy których strudzeni zwiedzający będą mogli usiąść, a przy okazji coś zjeść i wypić.
   
Co jeszcze na targach
    Nad imprezą nie jest sprawowany  żaden polityczny patronat, jedynymi przyznawanymi nagrodami będą nagrody publiczności.
    W informatorze targowym znajdować się będzie kupon. Zwiedzający będą musieli - jeśli oczywiście zechcą - wypełnić go, wpisać swoje imię i nazwisko oraz wyszczególnić nazwy tych firm wystawiających swój sprzęt, które podobają im się najbardziej. Pod koniec trwania imprezy targowej w amfiteatrze zostanie rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą z przedstawionych ofert.  
   
Krótki program targów
    Otwarcie Pałuckich Targów Rolnych nastąpi o 9:00. W godzinach 10:00-13:00 i od 14:30 do 17:00 - odbędą się pokazy maszyn firm biorących udział w targach. O 16:15 rozpocznie się ogłoszenie wyników konkursu na najciekawszą ofertę targową a o 17:00 zakończenie targów. Żnin zaprasza.

Sławomir Kujawa
Pałuki nr 289 (36/1997)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry