IV Pałuckie Targi Rolne - Żnin 2000
   
    Dwa targowe dni nad Jeziorem Czaplem w Żninie - 26 i 27 sierpnia -  zbliżają się wielkimi krokami. Lista firm, które chcą wystawić swoje produkty na IV Pałuckich Targów Rolnych jest już długa i cały czas się wydłuża. W zgłoszeniach wystawcy wyrażają także chęć wzięcia udziału w pokazach sprzętu rolniczego lub ogrodniczego. 

    Wystawcy
    Do 2 sierpnia udział w targach zgłosiło już wiele firm, nie tylko z naszego województwa, ale także np. z Ząbkowic Śląskich czy Gliwic. Organizatorzy spodziewają się około 90 wystawców, którzy zaprezentują swoje oferty z branży maszynowej, paszowej, ogrodniczej i nawozowej.
    Swój udział w targach zapowiedziały firmy produkujące maszyny i urządzenia rolnicze m.in. "Agro Factory" z Łęczycy, "Agroma" z Sępólna Krajeńskiego, "Cas Crystal Agropoland" z Sieradza, "Lemken" z Zalęcina, "Krukowiak", "Husqvarna", "Inter Vax" ze Żnina, "Pro Agro" z Kunowa, "Emak", "Semi" z Kalisza, "Eko-Rol" z Rogowa, "Kadex" ze Żnina, Firma Sosnowski, "Klaudia" z Ustronia, "Geneu" z Brzozy, "Gryf" z Bydgoszczy, "Unia" z Grudziądza.
    Ponadto chęć wystawienia swoich produktów zapowiedziały firmy paszowe m.in. LNB Poland z Poznania, "Orpasz" z Orchowa, "Vit-Tra" z Dobrcza, "Witopasz" z Szubina,  "Prem-Vit" z Inowrocławia, "Recemus" z Poznania, "Eurofarm" z Ząbkowic Śląskich, "Rolnik" ze Żnina, "Terplast", "Oilfarm" z Bydgoszczy, "Unigum" ze Żnina, "Andrys" z Szubina, "Domaroll" ze Żnina, "Pro-tech" z Gliwic, "Akwawit" z Leszna, "Elektromechanika", "Chłodnictwo", "Klimatyzacja Wiktor Hildebrandt".
    Ofertę nawozów przedstawią m. in. Zakłady Chemiczne z Lubonia.  
    Nie zabraknie firm ogrodniczych, które będą prezentować sprzęt ogrodniczy i zachęcać do kupna roślin ogrodowych. Będą to m.in. "Vitroflora" z Łochowa koło Bydgoszczy, "Torseed" z Torunia, Gospodarstwo Ogrodniczo-Szkółkarskie Zenona Walczaka oraz Hurtownia Naturalnej Polskiej Wikliny "Ogrodnik".      
    Wszystkie firmy, które pragną wziąć udział w Pałuckich Targach Rolnych mogą zgłaszać się do 10 sierpnia na adres Tygodnika "Pałuki", plac Wolności 7, 88-400 Żnin, faks (052) 303-13-15 lub kontaktować się z Markiem Olejnikiem pod numerami telefonów 30-20-928, 0601-65-45-06.
    Zgłoszenie do 10 sierpnia zapewni wszystkim wystawcom umieszczenie adresu i danych firmy w specjalnym informatorze przygotowywanym przez Tygodnik "Pałuki" (1.000 egzemplarzy). Będzie to okazją do szerszego rozreklamowania produkcji firmy. Informacje o spóźnialskich firmach (które zgłoszą się po 10 sierpnia) zostaną zamieszczone w planie targów (10.000 egzemplarzy).

   
Pokazy sprzętu  
    Każdego roku dużym zainteresowaniem cieszą się pokazy sprzętu rolniczego. Obecnie znanych jest kilka firm, które wezmą udział w pokazach sprzętu. Z pozostałymi są prowadzone rozmowy, dlatego więcej szczegółów podamy w ciągu dwóch tygodni.  
    Wiadomo, że na stanowisku firmy "Klaudia" z Ustronia będzie można obejrzeć deszczownię. Firma "Husqvarna" zaprezentuje działanie pilarek, a firma "Krukowiak" przedstawi opryskiwacz polowy przyczepiany 2500/18/PH z komputerem. Pracę ciągników zaprezentuje firma "Cas Crystal Agropoland" z Sieradza, a pracę pługów firma "Unia" z Grudziądza.

Magdalena Starczewska
Pałuki nr 441 (31/2000)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry