Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

V Pałuckie Targi Rolne - Żnin 2001
   
    W ostatni weekend sierpnia nad Jeziorem Czaple w Żninie pojawią się wystawcy z całej Polski, aby zaprezentować miejscowym rolnikom i sadownikom swe najciekawsze oferty. Do tej pory swój udział zgłosiło około 80 wystawców z branży maszynowej, paszowej, ogrodniczej, spożywczej i budowlanej. Zgłoszenia ciągle napływają

    Branża maszynowa
    Na stanowisku "Agromy" z Sępólna Krajeńskiego, czołowego dealera producentów sprzętu rolniczego: "Sipmy" Lublin, "Unii" Grudziądz i ZPC "Ursus" będzie można obserwować pokazy sprzętu: prasy "Mascar", agregatu uprawowo-siewnego, MTZ 320 i siewnika "Omega". Nie zabraknie także firm z maszynami rolniczymi "CAS Crystal Agropoland" z Sieradza i "Krukowiak" z Redecza Krukowego oraz rodzimych "Inter Vaxu" i "Kadexu" ze Żnina. Swój udział zapowiedziała także firma "Lawson" z Tupadł. Firma "Agro-Factory", producent maszyn rolniczych przedstawi agregaty uprawowe, a "Agroberg" z Bydgoszczy wystawi części do maszyn rolniczych. Konstrukcje obiektów inwentarskich i ich wyposażenie zaprezentuje producent tych urządzeń firma "Rolstal Pawłowski" z Ostrowy Mazowieckiej. Znane okoliczny rolnikom kojce porodowe, przegrody indywidualne i grupowe dla trzody chlewnej przedstawi firma "Eko-Rol" z Rogowa. Kojce porodowe wolno stanowiskowe, betonowe i plastikowe ruszta dla trzody i bydła, automaty paszowe, poidła i środki do dezynfekcji zaprezentuje także firma "Geneu" z Brzozy Koło Bydgoszczy. Na stoisku firmy "Klaudia" z Ustronia będzie można obejrzeć deszczownię polową przenośną, instalacje odwodnieniowe, a nawet agregaty naśnieżające. "Wigolen" z Częstochowy, producent technicznych wyrobów włókienniczych wykorzystywanych w rolnictwie, budownictwie, geotechnice i tapicerstwie zaprezentuje na swoim stoisku pokaz zachowania płyt do ociepleń budynków zbrojonych siatkami szklanymi i polipropylenowymi.  
   
Branża budowlana
    Jak co roku na targach pojawi się firma Wiktor Hildebranta ze Żnina, która specjalizuje się w układach chłodniczych, klimatyzacji i cieplnej obróbki powietrza. Firma prowadzi montaż kolektorów słonecznych, pomp ciepła do potrzeb c.o. oraz c.u.w. Udział zapowiedziały Zakłady Budowy Kotłów "Bud-Kot" z Pleszewa produkujące kotły i bojlery. Swoją ofertę przedstawi także firma "Tarpol", Skład Materiałów Budowlanych i Tarcicy ze Żnina.  
   
Branża paszowa  
    Na targach pojawi się firma "Polmass" z Bydgoszczy, która od 15 lat zajmuje się produkcją i sprzedażą pasz dla bydła oraz doradztwem żywieniowym. Ich specjalnością jest program odchowu cieląt, żywienia bydła dorosłego oraz program kiszenia pasz objętościowych. Nie zabraknie także firmy "Prem-Vit" z Inowrocławia, która poleca głównie premiksy, mieszanki mineralno-witaminowe oraz preparaty mlekozastępcze. W ofercie dodatkowej firma proponuj karmę dla psów "Chappi" oraz szeroką gamę produktów dla gołębi. Branże paszową reprezentować będą także firma "Basf" Polska z Warszawy ("Polfamix", "Lutamix"), "Witopasz" z Szubina (koncentraty firmy "Hendrix", premiksy "Polfarm", "Avita") oraz "Racemus" z Poznania. W ofercie wystawiającej się "LNB Poland" z Kiszkowa można będzie znaleźć pełną gamę dodatków paszowych dla wszystkich gatunków zwierzą gospodarskich. Polski oddział niemieckiej firmy "Josera Erbacher GmbH" wystawi mieszanki mineralno-witaminowe dla trzody chlewnej i bydła oraz preparaty mlekozastępcze.  
   
Branża nawozowa
    Na targach pojawią się Zakłady Azotowe Kędzierzyn i Zakłady Azotowe Puławy, oferujące nawozy azotowe oraz "Kali und Salz Polska" z Poznania oferująca nawozy potasowo-magnezowe. Swój udział w targach zgłosiła także firma "Blattin" z Ozimka. Firma zajmuje się obsługą hodowli zwierząt w zakresie optymalizacji żywienia krów mlecznych i trzody chlewnej. Sprzedaje także dodatki mineralno-witaminowe, premiksy i dodatki do zakiszania. 
   
Branża ogrodnicza
    Firma "Twój Ogród" z Gniezna zaprezentuje na targach 20 odmian winorośli gruntowej, jeżynę bezkolcową "Orkan", malinę "Polane" i "Poranną Rosse" oraz borówkę amerykańską. Na stanowisku firma Produkcyjno-Handlowa "Arpex" z Płocka będzie można zakupić cebule kwiatowe i krzewy ozdobne. Drzewa i krzewy ozdobne będzie można podziwiać także na stoiskach "Feddek Szkółki" z Koronowa oraz Zakładu Szkółkarskiego Tuczyńscy ze Żnina.   
    Rośliny do domu i ogrodu będzie można zakupić także na stoisku "Ogrodnictwo Lisieccy" z Barcina. Zwiedzający chcący zakupić drzewka owocowe będą musieli udać się na stoisko Gospodarstwa Ogrodniczo-Szkółkarskie z Kostrzynia Wlkp. Z branży nasiennej pojawi się firma "Torseed" z Torunia, która oferuje nasiona warzyw, kwiatów, traw, ziół, oraz cebule i kłącza kwiatów. Ozdobne rośliny doniczkowe będzie można oglądać na stoisku firmy "Europlant" z Bydgoszczy.  
   
Branża spożywcza
    Z branży spożywczej pojawi się rodzima firma "Rolnik" ze Żnina, która zaprezentuje głównie pieczywo swojej produkcji. Pojawią się również producenci wyrobów mlecznych: OSM Krajna z Sępólna Krajeńskiego i OSM "Osowa" z Osowej Góry, którzy wystawią swe produkty do degustacji. Na stoiskach firm "Jago" i "Magnolia" smakosze słodyczy będą mogli skosztować ciastek. Pojawi się stoisko firmy "Elpast" producenta makaronów, u B.M.C. z Władysławowa będzie można skosztować konserw rybnych lub pasztetów na stoisku firmy "Drob".   
   
Stanowiska doradcze
    Na targach będą miały swoje stanowiska również: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, KRUS, ODR Minikowo, Państwowa Inspekcja Pracy. 

   
Termin napływania ofert
    10 sierpnia upływa termin przysyłania ofert. dane firmy, która przesłała swoją ofertę do tego dnia zostaną umieszczone w informatorze targowym, który ukaże się w nakładzie 500 egzemplarze. Przewodnik po firmach wystawcy otrzymają gratis, a zwiedzający będą mogli kupić w biurze targów. Dla spóźnialskich, którzy prześlą swoje oferty po 10 sierpnia pozostanie umieszczenie informacji o firmie na planie targów. Wystawcy mogą zgłaszać swoje oferty do Marka Olejnika pod numerem: 30 20 928 (redakcja) i 0601 65-45-06. 

Magdalena Starczewska
Pałuki nr 494 (32/2001)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry