Mogileński Dom Kultury - MY TU GRAMY

Puchar publiczności dla Inter-Vaxu
  
    Dziesięcioma pucharami ufundowanymi przez władze wojewódzkie oraz samorządowe uhonorowano firmy, które w swych branżach przedstawiły najciekawsze - zdaniem fundatorów - oferty. Nagrody zostały wręczone w sobotę wieczorem podczas bankietu w restauracji "Pod Czaplą", zaś następnego dnia prowadzący targi Krzysztof Dereziński przeprowadzał z większością nagrodzonych wywiady. Po 20.00 w restauracji Czapla w Żninie emocje sięgnęły zenitu, bowiem wszyscy zebrani na sali oczekiwali na moment wręczenia pucharów.

Karol Stolarski z firmy
Karol Stolarski z firmy "K2":
- "Budowa stoiska trwała dwa dni"

     PUCHAR WOJEWODY
    Za najciekawszą ofertę maszyn i urządzeń puchar wojewody kujawsko-pomorskiego Romualda Kosieniaka otrzymała firma Pałuckie Centrum Rolnictwa Forfaiting z Janowca Wielkopolskiego. Przyznający puchar w imieniu wojewody dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Andrzej Baranowski powiedział, że jego zdaniem stoisko tej firmy prezentuje najbogatszą ofertę w ocenianej kategorii. Dodał też, że przy ocenie brał pod uwagę kompletność ofert, ilość sprzętu i obszar działania. Podkreślił też, że wybór nie był łatwy. - Chylę czoła przed tym, kto dostał laur, ale działalność związana z handlem i produkcją pasz. Po drugie działalność w Pałuckim Centrum Rolnictwa w Żninie. Związane jest to z zakupem części udziałów Kadexu. Po trzecie - import sprzętu do gry w hokeja na trawie. Prezes dodał też, że firma od wszystkie firmy zasłużyły na wyróżnienie - powiedział.

Prezes firmy
Prezes firmy "Forfaiting" Piotr Wilkoński jest dumny z otrzymania pucharu wojewody kujawsko-pomorskiego.

     Firma Forfaiting SA z Janowca była drugi raz na targach w Żninie. Wyróżnienie otrzymali już w Janowcu i Minikowie. Prezes Piotr Wilkoński wyjaśnił, że firma działa w trzech kierunkach. Po pierwsze dwóch miesięcy oferuje rolnikom usługi przy pomocy specjalistycznego sprzętu i traktora o mocy ponad 200 KM i kompletu maszyn. Planowane jest także otwarcie stacji LPG (gaz) i ręcznej myjni samochodów w Janowcu.
    - Każde wyróżnienie jest miłe - powiedział prezes. - Człowiek pracuje dla pieniędzy i satysfakcji. Takie wyróżnienia łechcą dumę, dodają splendoru firmie i cieszą. Przygotowanie ekspozycji było pracochłonne i dodatkowo cieszy mnie fakt, że ktoś to docenił. Istotne jest to, jak klienci czują się na stoisku, ale najistotniejsze jest to, ilu z nich wróci do nas coś kupić.
   
     
PUCHAR STAROSTY ŻNIŃSKIEGO
    Za najciekawszą ekspozycję wystawcy z terenu powiatu żnińskiego puchar starosty żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka otrzymała firma Stolgum z Rogowa.
Starosta Zbigniew Jaszczuk powiedział, że obserwuje tę firmę od kilku lat i to nie tylko na targach w Żninie, ale i w Janowcu. Firma ta - zdaniem starosty - oprócz bogatej oferty ma także dobre wyniki ekonomiczne.

"Stolgum" Krzysztofa Stolarskiego z Rogowa został zauważony przez żnińskiego starostę

     Stolgum był na targach po raz trzeci. Firma oferuje gamę opon od rowerowych do ciągnikowych łącznie z serwisem, a oprócz tego do wózków widłowych. Oprócz tego firma specjalizuje się w sprzedaży i montażu klocków i okładzin hamulcowych do samochodów ciężarowych.
     - Jestem mile zaskoczony i zaszczycony pucharem - powiedział właściciel firmy Stolgum Krzysztof Stolarski. - Tym bardziej, że okazaliśmy się najlepsi w powiecie. Pozytywnie wspominam pierwsze targi z naszym udziałem. Po nich zwiększyliśmy obroty firmy o 300-400%.

       PUCHAR WICESTAROSTY MOGILEŃSKIEGO
    Za najciekawszą ekspozycję wystawcy z powiatu mogileńskiego puchar wicestarosty mogileńskiego Przemysława Zowczaka otrzymała firma Bre-Instal Wiesława Brejeckiego ze Strzelna, która na żnińskich targach pojawiła się po raz pierwszy. Firma istnieje od 17 lat i oferuje usługi w zakresie instalacji sanitarnej i centralnego ogrzewania oraz handluje w tej branży.
- Nie liczyliśmy na wyróżnienie - powiedział Pałukom pracownik firmy Zbigniew Kolczyński. - Chcieliśmy się pokazać na tym terenie. Jesteśmy zaszokowani.

       PUCHAR PANI BURMISTRZ BARCINA
    Za najciekawszą ofertę w branży budowlanej puchar burmistrz Barcina Ewy Gołąb otrzymała firma Tarpol Żnin, która na targach była po raz czwarty. Firma istnieje od 9 lat i specjalizuje się w sprzedaży wszystkich materiałów budowlanych (bez materiałów służących do wykańczania wnętrz). Na targach dokonywali pokazów murarskich i pani burmistrz, która wybór firmy scedowała na organizatorów targów, zaprosiła ekipę Tarpolu na jedną z gminnych budów, by tam pokazali, co potrafią.
       PUCHAR BURMISTRZA ŁABISZYNA
    Za najciekawszą ofertę nawozów i środków ochrony roślin puchar burmistrza Łabiszyna Jacka Kaczmarka otrzymała firma Zakłady Azotowe Kędzierzyn. W imieniu burmistrza puchar wręczył wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łabiszynie Henryk Buczkowski, który powiedział, że honorując tę firmę kierował się doświadczeniem, bowiem jest rolnikiem i dobrze zna produkty Zakładów Azotowych Kędzierzyn i bardzo je sobie ceni.
         PUCHAR WÓJTA ROGOWA

Maciej Wysocki, prezes spółdzielni
Maciej Wysocki, prezes spółdzielni "Rolnik" ma się z czego cieszyć. Firma została zauważona na Pałuckich Targach Rolnych nie tylko przez wójta Józefa Sosnowskiego, ale także przez potencjalnych klientów.

    Za najciekawszą ofertę w branży spożywczej puchar wójta Rogowa Józefa Sosnowskiego otrzymała spółdzielnia Rolnik ze Żnina. Wójt powiedział, że firma ta zaprezentowała najbogatszą i najciekawszą ofertę z branży.
Prezes spółdzielni Maciej Wysocki powiedział, że wyróżnienie jest kolejnym potwierdzeniem konsekwentnej pracy na rzecz rozwoju firmy oraz konsekwentnego pozyskiwania rynków zbytu i budowania marki.
- Na targach prezentujemy produkty piekarnicze i nowe logo firmy - mówił prezes. - Wiąże się to z budową nowego wizerunku. Nie odcinamy się od przeszłości i dlatego w nowym logo umieściliśmy datę założenia spółdzielni - 1905 rok. Te trudne działania związane z budową nowego wizerunku udaje nam się realizować dzięki dużej determinacji i zaangażowaniu całej załogi.

       PUCHAR WÓJTA GĄSAWY
    Za najciekawszą ofertę materiałów, towarów i usług różnych puchar wójta Gąsawy Zdzisława Kuczmy otrzymała firma Graf Bog Żnin. Wójt Gąsawy powiedział, iż wybór nie był łatwy, bo trudna była kategoria. O wyborze firmy Andrzeja Bogdańskiego decydowało to, że na jej stoisku wykonywane były gadżety, które promują region. Zdaniem Zdzisława Kuczmy, region pałucki wymaga promocji i stąd to wyróżnienie.

Puchar burmistrza Żnina Andrzeja Rosiaka trafił w ręce przedstawiciela firmy BASF Polska na województwo kujawsko-pomorskie Jacka Zgondka.
Puchar burmistrza Żnina Andrzeja Rosiaka trafił w ręce przedstawiciela firmy BASF Polska na województwo kujawsko-pomorskie Jacka Zgondka

       PUCHAR BURMISTRZA SZUBINA
    Za najciekawszą ofertę doradztwa i obsługi rolnictwa puchar burmistrza Szubina Ignacego Pogodzińskiego otrzymał Ośrodek Doradztwa Rolniczego Minikowo oddział w Żninie, który w Pałuckich Targach Rolnych uczestniczy od samego początku.
- W tym roku spadł na nas zaszczyt, że dostaliśmy to właśnie wyróżnienie - powiedział Władysław Kiszka z ODR Minikowo. - Tyle lat uczestniczymy i po raz pierwszy to nas spotkało.
   
       PUCHAR BURMISTRZA ŻNINA
    Za najciekawszą ofertę pasz puchar burmistrza Żnina Andrzeja Rosiaka otrzymała firma BASF Polska, uczestnicząca w targach wspólnie ze żnińskimi Zakładami Zbożowymi. Firma oferuje szeroką gamę komponentów paszowych i premiksów.
    - Firma BASF dokonała profesjonalnej oferty dotyczącej nowości z zakresu produkcji i dystrybucji premiksów i komponentów paszowych na terenie kraju - uzasadniał swoją decyzję burmistrz Andrzej Rosiak. - Wdrażają dodatki paszowe, które są alternatywą do dodatków antybiotykowych i spełniają warunki unijne. Ponadto współpracują z Zakładami Zbożowymi. Ich materiały są bardzo dobrze wydane, a obsługa jest sympatyczna.

    Burmistrz dodał, że wybór był trudny, bowiem kilka innych stoisk było na tym samym poziomie. Andrzej Rosiak powiedział też, że powołał specjalną trzyosobową komisję, która pomogła mu wybrać stanowisko.

Stanisław Kulmaczewski z firmy
Stanisław Kulmaczewski z firmy "Pol-Mot Tur" Biedaszki powiedział, że wyróżnienie ich mile zaskoczyło.

     Przedstawiciel firmy BASF na województwo kujawsko-pomorskie Jacek Zgondek powiedział, że to wyróżnienie jest dla niego docenieniem działalności na rynku, którą prowadzi wspólnie z Zakładami Zbożowymi Marka Adamskiego. - Czuję się wyróżniony i zaszczycony - powiedział Jacek Zgondek. - Będzie to nas mobilizowało do dalszych wysiłków.
       PUCHAR BURMISTRZA JANOWCA
    Za najciekawszą ekspozycję branży ogrodniczej puchar burmistrza Janowca Wielkopolskiego Macieja Sobczaka otrzymała firma K2 z Gniezna, która w ubiegłym roku otrzymała wyróżnienie, a na żnińskich targach jest drugi raz. Zdaniem burmistrza, firma K2 przedstawiła bogaty asortyment w dziedzinie wyposażenia ogrodów, a mianowicie ławki, fontanny, kamienie itp.

Puchar pani burmistrz Barcina Ewy Gołąb odebrał właściciel firmy
Puchar pani burmistrz Barcina Ewy Gołąb odebrał właściciel firmy "Tar-Pol" Henryk Mazur.

    - Miałem dylemat - powiedział Maciej Sobczak. - Inne firmy też zasługiwały na wyróżnienie. Uznałem te dodatki, które prezentowała firma K2 za istotną rzecz, nadającą blasku ogrodom. Karol Stolarski z firmy K2 powiedział, iż jest zadowolony z pucharu, który dla młodej firmy jest mobilizacją do dalszej działalności. Powiedział też, że w przyszłym roku także pojawi się na targach.

- "Targi to doskonały moment do nawiązania kontaktów z rolnikami" - mówił Władysław Kiszka z ODR Minikowo

       PUCHAR ORGANIZATORÓW
    Puchar organizatorów Pałuckich Targów Rolnych za najciekawszą ofertę targową otrzymała firma Pol-Mot Tur z Biedaszek koło Kętrzyna, która na Pałuckich Targach Rolnych jest już po raz siódmy. Firma ta jest producentem ładowaczy czołowych tur z pełnym sterowaniem hydraulicznym. Oprócz tego oferuje sadzarki i kopaczki do ziemniaków oraz kultywatory. Kierowca firmy Stanisław Kulmaczewski, który prezentował wyroby na pokazie na polu Jerzego Wolskiego powiedział, że wyróżnienie było dla pracowników miłym zaskoczeniem.
       PUCHAR PUBLICZNOŚCI
    Puchar publiczności VII Pałuckich Targów Rolnych za najciekawszą ofertę targową odebrał z rąk Zofii Kozłowskiej Wacław Górny - właściciel Inter-Vaxu ze Żnina. W trakcie dwudniowego głosowania na stoisko Inter-Vaxu oddało głos 934 zwiedzających.
    - Jest mi strasznie miło otrzymać puchar publiczności, bo jest on najważniejszy na targach - powiedział Wacław Górny. - Tym bardziej jest mi miło, ze otrzymaliśmy go po raz drugi z rzędu. Dziękuję tym wszystkim, którzy odwiedzili stoisko i oddali swoje głosy. Wacław Górny podziękował także rolnikom, którzy pomogli w organizacji pokazów i pracownikom za trud włożony w budowę stoiska.

tekst i fotografie:
Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 602 (35/2003)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry