Karol Rembierz, współwłaściciel Sanibudu z Mogilna: - Nie powielamy istniejących rozwiązań
   

   
Przepis na zdobycie pucharu Pałuckich Targów Rolnych: ciężka praca, dobra załoga, nowoczesność, podporządkowanie potrzebom klientów, udoskonalanie oferowanych produktów i spokój: - Europa się otworzyła, a my spokojnie wchodzimy na rynki europejskie - mówi Janusz Borkowski, prezes firmy Krukowiak.

Starosta Żniński Jaszczuk wyróżnił Eko-Rol systematyczny rozwój firmy
Starosta Żniński Jaszczuk wyróżnił Eko-Rol systematyczny rozwój firmy

    Najciekawsze oferty z poszczególnych branż IX Pałuckich Targów Rolnych zostały nagrodzone dziesięcioma pucharami. Poza tym swoje puchary ufundowali organizatorzy oraz dyrektor Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Był też - tradycyjnie - puchar publiczności.
   
PUCHAR WOJEWODY
    Wojewoda kujawsko-pomorski Romuald Kosianiak na IX Pałuckich Targach Rolnych przyznał puchar dla firmy, która zaprezentowała najciekawszą ofertę maszyn i urządzeń. Był to oficjalny importer ciągników firmy Valtra z Paczkowa koło Poznania. Firma Valtra z Finlandii od ponad 50 lat produkuje i sprzedaje ciągniki. Wcześniej ciągniki tej marki oferowane były na polskim rynku poprzez sieć przedstawicieli, ale od dwóch lat jest oficjalny importer. Cechą charakterystyczną traktorów Valtra są nowoczesne silniki oraz to, że rolnik może zamówić produkt finalny podporządkowany jego gustom i potrzebom.
    Przedstawiciel firmy Valtra Robert Lisik powiedział, że są bardzo zadowoleni, i z pucharu, i z zainteresowania produktami ich firmy.
   
PUCHAR MARSZAŁKA
     ACHRAMOWICZA

    Puchar marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Waldemara Achramowicza przypadł firmie Rolmet ze Żnina. Był on nagrodą za najciekawszą ofertę w branży budowlanej.
    - Dla nas jest to ukoronowanie ciężkiej pracy - powiedział Krystian Flejter. - W tym roku staraliśmy się, aby wywalczyć puchar. Oferujemy bardzo wiele, od materiałów budowlanych po sanitariaty. Mówimy, że dzięki nam można wyposażyć dom od fundamentów aż po dach.
    Szefowie firmy planują dalszy rozwój, m.in. stworzenie regionalnej sieci sklepów. Niedługo zostaną otwarte punkty handlowe w Janikowie i Wągrowcu.
   
PUCHAR STAROSTY NAKIELSKIEGO

Tak Zenon Flejter, szef żnińskiego Rolmetu, cieszył się ze zdobytego pucharu    Dyrektor WUP Adam Horbulewicz
Tak Zenon Flejter, szef żnińskiego Rolmetu, cieszył się ze zdobytego pucharu   Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu jest liderem na liście urzędów pod względem ś ciągniętych pieniędzy zewnątrz. Na zdjęciu dyrektor WUP Adam Horbulewicz.


    W tej samej kategorii - za najciekawszą ofertę maszyn i urządzeń - puchar przyznawał starosta nakielski Piotr Hemmerling. Otrzymała go hurtownia Rolnik ze Strzelna. Oferuje ona szeroki asortyment maszyn rolniczych oraz części zamiennych do sprzętu krajowego i zagranicznego. Firma obsługuje rolników także pomagając w wypełnianiu wniosków o dopłaty unijne.
    Hurtownia Rolnik po raz pierwszy prezentowała się w Żninie. Prezes Leszek Pulikowski powiedział, że nie spodziewał się takiego wyróżnienia. Tym bardziej, że jest to debiut firmy na targach. - Podoba mi się miła atmosfera, jaka jest na targach. Pogoda jest świetna - powiedział Leszek Pulikowski.
   
PUCHAR BURMISTRZA ŻNINA
    Jako trzeci najlepszą ofertę w kategorii maszyn i urządzeń nagradzał burmistrz Żnina Jarosław Jaworski. Zdecydował, iż godna uwagi była oferta Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych Krukowiak z Brześcia Kujawskiego. Firma przyjechała do Żnina z nowoczesnym opryskiwaczem 3500/24 PH.
    - Jest to jedna z najnowocześniejszych maszyn w Europie i wciąż ją udoskonalamy. Europa się otworzyła, a my spokojnie wchodzimy na rynki europejskie - powiedział prezes Janusz Borkowski.

Prezes firmy Kurkowiak Janusz Borkowski (pierwszy z lewej). Obok niego puchar prezentują pracownicy firmy (od lewej) Anna Erwińska, Ewelina Molenda i Roman Jóźwiak.    Współwłaściciele firmy Sanibud z Mogilna: Karol Rembierz ( z lewej) i Janusz Pawlak
W Żninie rozpoczynamy jesienny sezon wystaw - powiedział prezes firmy Kurkowiak Janusz Borkowski (pierwszy z lewej). Obok niego puchar prezentują pracownicy firmy (od lewej) Anna Erwińska, Ewelina Molenda i Roman Jóźwiak.   Nie powielamy istniejących rozwiązań - taką zasadę wyznają współwłaściciele firmy Sanibud z Mogilna: Karol Rembierz ( z lewej) i Janusz Pawlak


    Firma produkuje nie tylko opryskiwacze, ale także maszyny do zbioru cebuli, ziemniaków oraz maszyny sadownicze. - Do Żnina przyjeżdżamy co roku i muszę powiedzieć, że jest to wyjątkowo sympatyczne miejsce. Targami w Żninie zawsze zaczynamy jesienny sezon - dodał prezes firmy Krukowiak. Do atutów żnińskich targów zaliczył dobrą organizację i lokalizację.
   
PUCHAR DLA KOPALNI
    Przewodniczący Rady Miejskiej w Trzemesznie Krzysztof Dereziński uhonorował Kopalnię Imielin Północ za najciekawszą ofertę nawozów i środków ochrony roślin. Firma zajmuje się produkcją proekologicznych nawozów wapniowo-magnezowych. Siedziba firmy znajduje się w Imielinie koło Mysłowic, a przedstawiciele zakładu z tej branży jako jedyni ze Śląska dotarli do Żnina.
    - Byliśmy już kiedyś wyróżnieni, ale wystawialiśmy się wtedy pod inną nazwą. Ta nagroda jest dla nas miłym zaskoczeniem - powiedział Bogdan Łazaj z biura handlowego Kopalni Imielin Północ.

Prezes hurtowni Rolnik ze Strzelna Leszek Pilikowski    Udziałowcy Cukierni: Alicja Wincenciak, Damian Wodyński, Paweł Wincenciak i Alicja Wodyńska.
W naszej ofercie jest 15.000 pozycji, którymi handluje firma - zaznacza prezes hurtowni Rolnik ze Strzelna Leszek Pilikowski   Cukiernia Arystokratka nie skończyła jeszcze roku, a już przebojem weszła na Pałuckie Targi Rolne. Na zdjęciu udziałowcy firmy (od lewej): Alicja Wincenciak, Damian Wodyński, Paweł Wincenciak i Alicja Wodyńska.


   
PUCHAR WÓJTA GĄSAWY
    Wójt Gąsawy Zdzisław Kuczma ufundował puchar za najciekawszą ofertę paszową. Wójt wyróżnił firmę Vitpasz z Gąsawy. Właściciel firmy Witold Mrówczyński prowadzi także gabinet weterynaryjny.
    - Puchar wójta Gąsawy to duże wyróżnienie. Moja firma nie jest wielka, ale została zauważona. Nie poprzestajemy jednak na tym, co oferujemy i wychodzimy poza granice gminy Gąsawa, do Janowca i Rogowa - powiedział Witold Mrówczyński.
   
ZA SZKOLENIE
Puchar za najciekawszą ofertę doradztwa i obsługi rolnictwa otrzymał Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu. Ten Puchar ufundował przewodniczący Rady Powiatu w Mogilnie Wie-sław Gałązka. Urząd otrzymał nagrodę za pozyskanie środków na fundusz pracy.
    W jaki sposób są pozyskiwane i wydawane pieniądze na fundusz, przedstawił dyrektor WUP Adam Horbulewicz. Powiedział, że docierają one z trzech źródeł: według algorytmu z budżetu centralnego, z tytułu wniosków kierowanych do ministerstwa pracy i polityki społecznej oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego. Kujawsko-pomorskie pozyskało maksymalną ilość środków, około 50 mln zł. Środki te są rozdzielane do powiatowych urzędów pracy, które mogą przeznaczyć je na roboty publiczne albo na szkolenia. Urzędy szkolą mieszkańców wsi, jak legalnie podjąć pracę za granicą.
    - Jestem zbudowany nagrodą, jaką otrzymaliśmy. Na dożynki wojewódzkie jeździmy co roku. Te żnińskie są połączone z targami, które zostały znakomicie przygotowane i można na nich znaleźć ciekawą i profesjonalną ofertę - powiedział Pałukom Adam Horbulewicz.
   
WIGOR CUKIERNI
    Po raz pierwszy na targach, rok po wejściu na rynek, puchar za najciekawszą ofertę branży spożywczej otrzymała firma Wigor ze Żnina. Większości nazwa firmy może nic nie mówić, ale o cukierni Arystokratka słyszeli chyba wszyscy żninianie. Puchar ten został ufundowany przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Żninie Dariusza Kaźmierczaka.
    Firma zarejestrowana została w maju ubiegłego roku, ale działalność rozpoczęła w październiku. Sklepy firmowe cukierni zdążyły już powstać w Żninie, Szubinie, Janowcu, a nawet w Inowrocławiu. Firma oferuje 80 rodzajów ciast i ciasteczek. Technologia wypieku oparta jest na tradycyjnych recepturach, ale przy produkcji stosuje się nowatorskie rozwiązania. - Rynek cukierniczy jest trudny, a to dlatego, że istnieje dużo firm cukierniczych. Jest duża konkurencja - mówi Paweł Wincenciak.
    - Wierzymy, że dla dobrych cukierni nie zabraknie jednak miejsca do popisu. - Nawiązaliśmy współpracę z siecią sklepów spożywczych, co pozwoli nam być widocznym nie tylko w województwie, a może w całym kraju - powiedział Damian Wodyński.
    Dla szefostwa firmy wyróżnienie było miłym zaskoczeniem. Zresztą puchar to nie jedyne wyróżnienie, jakie przypadło cukierni.
    - W związku z zajęciem przez naszą drużynę drugiego miejsca w zawodach kajakowych rozważymy wprowadzenie hasła: Na cieście Arystokratki daleko zapłyniesz - powiedział Paweł Wincenciak.

puch38-rk.jpg    Anna i Sławomir Prusowie z firmy Termoplast
Zakład Szkółki Żywotnik jest firmą rodzinną, która w ubiegłym i obecnym roku otrzymała tytuły Hit 2004 i 2005. Na zdjęciu Edward, Małgorzata i Piotr Tuczyńscy.   Jesteśmy ze Żnina, więc na targach wypada się pokazać - mówią Anna i Sławomir Prusowie z firmy Termoplast


   
Z RÓŻNYCH DŁUGOŚCI GEOGRAFICZNYCH
    Jak zwykle bogatą ofertę zaprezentowały na targach gospodarstwa ogrodnicze.
    Puchar w tej kategorii ufundował burmistrz Janowca Wielkopolskiego Maciej Sobczak.
    Według niego najlepszą ofertę zaprezentował Zakład Szkółkarski Żywotnik Edwarda Tuczyńskiego ze Żnina. Firma od czterech lat nie prezentowała się na targach, a spowodowane było to Wystawą Szkółkarstwa Polskiego w Warszawie, która odbywała się w tym samym terminie.
    Żywotnik oferuje rośliny ozdobne, drzewa i krzewy liściaste, iglaste, wrzosowate, pnącza oraz byliny. Rośliny, które pochodzą z hodowli Edwarda Tuczyńskiego, sprzedawane są w całej Polsce.
    Na stoisku prezentowane były rośliny różnych długości geograficznych, ale reprezentujące tę samą szerokość: od jodły kalifornijskiej do cyprysika japońskiego.
    - Puchar jest wielką satysfakcją dla nas. Jesteśmy zadowoleni z tego, że zostaliśmy dostrzeżeni - powiedział Edward Tuczyński, którego zakład otrzymał prestiżowy tytuł Hit 2004 i 2005.
   
OFERTY RÓŻNE
    Puchar wójta Rogowa Józefa Sosnowskiego za najciekawszą ofertę materiałów, towarów i usług różnych otrzymała czerpalnia papieru Art Papier z Gliwic, na którym prezentowano piękny papier czerpany.
   
PUCHAR STAROSTY ŻNIŃSKIEGO
    Starosta żniński Zbigniew Jaszczuk nagrodził najlepsze stoisko z terenu powiatu żnińskiego. Starosta zdecydował przyznać puchar ekspozycji firmy Eko-Rol z Rogowa.
    Przypomnijmy, że firma Eko-Rol jest współorganizatorem Pałuckiej Wystawy Zwierząt. Eko-Rol jest producentem wyposażenia wnętrz budynków inwentarskich.
    Prezes Eko-Rolu Marian Słomkowski powiedział, że atutem firmy jest młoda, dobra załoga. Puchar starosty jest dla pracowników wielkim wyróżnieniem i docenieniem ich wysiłku włożonego w rozwój firmy.
   
PUCHAR STAROSTY MOGILEŃSKIEGO
    Puchar dla najlepszego wystawcy z powiatu mogileńskiego przyznał starosta mogileński Tomasz Barczak. Puchar powędrował w ręce właścicieli firmy Sanibud z Mogilna, która zajmuje się sprzedażą kotłów centralnego ogrzewania. Dewizą firmy jest wdrażanie na rynek nowości sprawdzonych i udokumentowanych w zakresie ekonomii i ekologii.
    - Nie powielamy istniejących rozwiązań. Oferujemy produkty, które są miłe klientowi - powiedział współ-właściciel Karol Rembierz. Dodał, że 60% sprzedanych produktów kierowanych jest do Europy Zachodniej i Skandynawii, a także na ścianę wschodnią (oprócz Białorusi).
    - Na kotły "Windhager" dajemy 25 lat gwarancji, a kotły Cichewicz 12 przy serwisie producenta - wyjaśnia Karol Rembierz.
    Przedstawiciele firmy byli zadowoleni z wyróżnienia.
   
PUCHAR ORGANIZATORÓW
    Puchar organizatorów odebrał przedstawiciel firmy Geneu z Brzozy pod Bydgoszczą. Firma zajmuje się wyposażaniem budynków inwentarskich. Geneu prezentuje się na żnińskich targach od początku, ale puchar otrzymało po raz pierwszy.
dwa puchary dla Inter-Vaxu
    Swój puchar ufundował także dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie Roman Sass, który wręczył go właścicielowi żnińskiej firmy Inter-Vax Wacławowi Górnemu. Uzasadniając wybór laureata dyrektor ODR powiedział, że Inter-Vax ma bogatą ofertę. Firma obchodzi 15-lecie istnienia - dokładnie 15 lat od założenia firmy będzie 13 września. Dyrektor Roman Sass podkreślił też, że zbliża się 10-lecie Pałuckich Targów Rolnych, a Wacław Górny jest jednym z pomysłodawców reaktywowania przedwojennej tradycji organizowania targów rolnych w Żninie.
    Na zakończenie targów przyznawany jest zawsze puchar publiczności. Przez cały czas zwiedzający mogli głosować na najładniejsze stoisko. W tym roku po raz czwarty z rzędu wygrała firma Inter-Vax, otrzymując 673 głosy.
    Na drugim miejscu uplasowało się stoisko Rolmetu. - Puchar dyrektora Sassa był ogromnym zaskoczeniem. Cieszę się, że zostały zauważone i docenione nasze wysiłki włożone w rozwój rolnictwa na naszym terenie. Z kolei puchar publiczności jest dla naszej firmy ogromnym wyróżnieniem, ponieważ po raz czwarty zostaliśmy docenieni przez największą targową komisję, jaką jest publiczność. Na taki puchar trzeba pracować latami. Będę robił wszystko, aby nie stracić zaufania i sympatii klientów - powiedział szef Inter-Vaxu Wacław Górny.
   
WYRÓŻNIENIA
    W tym roku przyznanych zostało także pięć wyróżnień. Otrzymały je stoiska: Stolgumu z Rogowa, który pokazał bogatą ofertę opon i felg samochodowych, firmy BSO Polska z Warszawy oferenta melasowanych wysłodków tofi produkowanych przez Cukrownię Glinojeck, firmy Grzegorza Czajki, dilera husqvarny i karchera, firmy Termograf ze Żnina, która jest przedstawicielem producenta stolarki okiennej i drzwiowej Thermoplast, a firma Pol-Mot Tur z Biedaszek Małych koło Kętrzyna została wyróżniona za prezentowany po raz pierwszy agregat rotacyjny.

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 705 (35/2005)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry