Komentarz
   
    X Pałuckie Targi Rolne w Żninie pokazały, że dorośli do tej imprezy już całkowicie i wystawcy i organizatorzy i zwiedzający. Oczywiście pewne usterki obserwowałem, ale to jest normalne przy tak dużej imprezie. Przecież nawet słynący z solidności Niemcy mieli drobne wpadki podczas tegorocznego Weltmeisterschaft, choć zaangażowali w tę imprezę ogrom środków i ludzi.

    Wróćmy jednak do sprawy, czyli do naszych targów. Otóż by nie było tak słodko, że wszystko działa zgodnie z planem i nie ma żadnych uwag - jest coś, na co należy zwrócić krytyczną uwagę.
    Puchary fundują samorządowcy. Wybierają sami, czasem proszą organizatorów o zdecydowanie w ich imieniu. Wybierają zgodnie ze swym uznaniem, ale...
    Przewodniczący Rady Miejskiej Żnina, Fabian Heinich. Tę jego funkcję znają chyba wszyscy żninianie. O tym jednak, że jest pan sołtys Wójcina również członkiem Rady Nadzorczej 101-latka, czyli Spółdzielni Rolniczo-Handlowej Rolnik w Żninie, wie już mniej osób. I komu pan Fabian Heinich przyznał puchar za najciekawszą ekspozycję w branży spożywczej na targach? Otóż żnińskiej spółdzielni Rolnik. Czyli jakby nie patrzeć, sobie samemu.
Niezręczne.

Karol Gapiński
Pałuki nr 759 (35/2006)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry