Na rynku
   
    W sobotę po wręczeniu pucharów XI Pałuckich Targów Rolnych i V Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych na scenie ustawionej na żnińskim rynku wystąpiły zespoły Maki i Chłopaki oraz Muzyka Końca Lata.

konc6.jpg
Występ "Muzyki Końca Lata" niejednego poderwał do tańca   
fot. Marta Złotnicka

    Oba zespoły pochodzą z Mrozów - miejscowości leżącej w powiecie mińskim na Mazowszu.
    Sobotni koncert rozpoczął zespół Maki i Chłopaki, który wystąpił w składzie: Marcin Biernat (gitara śpiew), Maciej Sadoch (gitara basowa) i Wojciech Żurawski (perkusja). Zespół, który istnieje dwa lata, zaprezentował trochę garażowe, surowe i ostre granie; młodej publiczności taka muzyka chyba przypadła do gustu, bo pod koniec występu Maków i Chłopaków ten i ów zaczął podrygiwać.
    Po Makach i Chłopakach na scenie zainstalowała się grupa Muzyka Końca Lata, którą tworzą: Bartek Chmielewski (gitara, śpiew), Marcin Biernat (gitara, śpiew), Piotr Majszyk (gitara basowa) i Dariusz Gosk (perkusja).  
    Zespół Muzyka Końca Lata może się pochwalić nieco dłuższym stażem od swoich kolegów z Maków i Chłopaków. To większe doświadczenie w graniu przełożyło się też na jakość muzyki - Muzyka Końca Lata zagrała zdecydowanie lepiej od swoich poprzedników. Widać, że zespół czerpie inspiracje z różnych gatunków muzycznych, a przesłanie tej muzyki jest jak najbardziej pozytywne, także za sprawą na ogół dobrze korespondujących z linią melodyczną tekstów Bartka Chmielewskiego. Publiczności występ się podobał, a liderowi grupy udało się nawet zachęcić młodzież do tańca.

Marta Złotnicka
Pałuki nr 811 (35/2007)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry