15 pucharów na XI Pałuckich Targach Rolnych
   
    Puchar Ministra dla Unii Group, puchar wojewody dla Raiffeisen Agro-Technika, puchar marszałka dla Sanibudu Mogilno, puchar starosty nakielskiego dla Farmtech Trading, puchar starosty żnińskiego dla Pałuckiego Centrum Motoryzacyjnego, puchar starosty mogileńskiego dla CHT Mogilno. Puchar publiczności po raz czwarty dla Inter-Vaxu.

 

sanibu.jpg
Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego za najciekawszą ofertę targową w branży budowlanej otrzymała firma „Sanibud” z Mogilna. Na zdjęciu - na stoisku „Sanibudu” prezes firmy  Karol Rębierz wyjaśnia szczegóły funkcjonowania prezentowanego pieca.   
fot. Remigiusz Konieczka
puch-rk3.jpg
Dla firmy „Raiffeisen Agro-Technika”, dilera ciągników „New Holland” były to pierwsze targi i pierwszy puchar. Przyszłoroczny udział uzależniają od zainteresowania rolników sprzętem tej firmy. Na zdjęciu Roman Szulc i Lech Rochowiak, przedstawiciele firmy. 
fot. Remigiusz Konieczka
puch-rk7.jpg
Firma „Ekoplon” dociera do rolników poprzez swoich wypróbowanych dystrybutorów. Na zdjęciu Krzysztof Wieprzęć (pierwszy z lewej) oraz Przemysław Siejak (pierwszy z prawej) z firmy „Ekoplon” oraz dystrybutorzy - Witold Mrówczyński i Marek Adamski.
         fot. Remigiusz Konieczka
puch-rk20.jpg
Maskotką stoiska ING „Nationale-Nederlanden” był widoczny na zdjęciu lew. Maciej Wysocki (na zdjęciu z pucharem obok lwa), który reprezentuje tę firmę na rynku żnińskim, trzyma puchar przyznany za ofertę emerytalną ING dla rolników.  
fot. Remigiusz Konieczka
puch-rk13.jpg
Dla prezesa spółdzielni „Rolnik” Grzegorza Smytrego był to pierwszy puchar Pałuckich Targów Rolnych. Stoisko „Rolnika” było jak zwykle oblegane przez amatorów pałuckiego pieczywa.   
fot. Remigiusz Konieczka
puch-rk9.jpg
Krzysztof Kurek na swoim stoisku prezentował najnowsze modele „fiata”. Na zdjęciu siedzi za kierownicą „fiata linea”.    
fot. Remigiusz Konieczka

    W dziedzinie maszyn i urządzeń organizatorzy zdecydowali przyznać aż cztery puchary. Organizatorzy tłumaczą to tym, że branża ta najliczniej reprezentowana jest na Targach i tym samym logicznym jest, aby zwiększyła się liczba pucharów. Przyznawali je: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wojciech Mojzesowicz, wojewoda kujawsko-pomorski Zbigniew Hoffmann, starosta nakielski Andrzej Kindermann i burmistrz Żnina Leszek Jakubowski. Poza nimi puchary zostały przyznane za najciekawsze oferty w branży budowlanej, ofertę nawozów i środków ochrony roślin, za najciekawszą ofertę pasz, za najciekawszą ofertę doradztwa i obsługi rolnictwa, za najciekawszą ofertę w branży spożywczej, za najciekawszą ofertę ogrodniczą lub szkółkarską, a także za najciekawszą ofertę materiałów, towarów i usług różnych.
    Starostowie żniński i mogileński przyznawali puchary za najciekawsze ekspozycje z terenu swoich powiatów, a organizatorzy za najciekawszą ekspozycję na całych XI Pałuckich Targach Rolnych. Swoje wyróżnienie przyznała również publiczność PTR poprzez głosowanie na najciekawsze stoisko.
   
PUCHAR MINISTRA
    Wojciech Mojzesowicz nie tylko objął patronat honorowy nad XI Pałuckimi Targami Rolnymi, ale również ufundował puchar dla firmy, która przedstawi najciekawszą ofertę w branży maszyn i urządzeń. Puchar powędrował w ręce przedstawicieli Unii Group. W skład grupy wchodzą firmy: Unia Grudziądz, Rolmasz Kutno, Agromet Pilmet z Brzegu i Famarol Słupsk. Puchar z rąk ministra odbierał wiceprezes Agrometu Krzysztof Wilk. Przedstawiciel Unii Group powiedział, że jest bardzo zadowolony z tego, że produkty firmy są dostrzegane nie tylko przez rolników, ale również władze i to najwyższego szczebla.
    Maszyny produkcji Unii Group można było obejrzeć na stoisku żnińskiego Inter-Vaxu, firmy Wacława Górnego.
    - Ten rejon nie jest nam obojętny. Na terenie Żnina mamy bardzo dobrego przedstawiciela, którym jest „Inter-Vax”. Sprzedaż się rozwija, a my coraz więcej możemy zaoferować naszym klientom - powiedział Krzysztof Wilk.
    Na stoisku Inter-Vaxu została pokazana szeroka oferta Unii Grup. Wśród nich były nowości w postaci opryskiwacza Europa Plus, o którym wiceprezes Agrometu Pilmet mówił, że jest to potencjalny rynkowy hit; a także kolejna nowość jaką był owijacz bel Fala. Pokazana została także nowość z Famarolu Słupsk jaką była prasa zwijająca. Oprócz tego na stoisku Unii Group wystawione były pługi, agregaty uprawowe, agregaty uprawowo-siewne, agregaty podorywkowe, siewniki, rozsiewacze, rozrzutnik obornika oraz kosiarki rotacyjne.
   
PUCHAR WOJEWODY
    Zbigniew Hoffmann, wojewoda kujawsko-pomorski także ufundował puchar dla firmy za najciekawszą ekspozycję w branży maszyn i urządzeń. Puchar otrzymała firma Raiffeisen Agro-Technika z Brzozy koło Bydgoszczy, która jest dilerem maszyn rolniczych znanej marki New Holland, jednego z największych na świecie producentów maszyn rolniczych. Sieć dilerska marki New Holland rozwija się po przejęciu fabryki Bizona w Płocku. Na stoisku prezentowane były największe traktory na tegorocznych Targach.
    Były to ciągniki T8020 o mocy 248 koni mechanicznych, T7060 o mocy 213 koni mechanicznych. Na stoisku prezentowany był również mniejszy TD80D o mocy 80 KM. Dużym zainteresowaniem cieszył się mniejszy ciągnik, który pasuje do charakteru pałuckich gospodarstw. Prezentowane na żnińskich Targach kolosy przeznaczone są dla gospodarstw o powierzchni kilkuset hektarów.
    Poza ciągnikami i kombajnami diler oferuje również szereg maszyn towarzyszących w pracy na roli. Ideą dilera sprzętu marki New Holland jest wyjście w kierunku klienta. Najbliższe Żninowi punkty dilerskie znajdują się w Brzozie koło Bydgoszczy i w Obornikach.
    Przedstawiciele tej firmy przyjechali po raz pierwszy do Żnina i chcą zapoznać naszych rolników ze sprzętem marki New Holland. Jeśli po miesiącu lub dwóch zainteresowanie będzie duże, to w przyszłym roku Raiffeisen Agro-Tech przedstawi jeszcze ciekawszą ekspozycję na Targach.
   
PUCHAR STAROSTY NAKIELSKIEGO
    Trzeci puchar w branży maszyn i urządzeń trafił do firmy Farmtech Trading ze Słupska. Firma jest wyłącznym importerem ciągników Landini i kombajnów Laverda.
    - Każdy puchar wręczany w obecności lokalnej społeczności przez przedstawicieli władz, zawsze jest wyróżnieniem. Chcielibyśmy, aby przełożyło się to na wielkość sprzedaży - mówił szef działu sprzedaży Mirosław Pająk.
    Firma pokazała na Targach trzy ciągniki Landini, które cieszyły się sporym zainteresowaniem odwiedzających stoisko rolników. Mirosław Pająk bardzo pozytywnie ocenia PTR. Szczególnie cieszyła go duża liczba zwiedzających oraz rozmowy z potencjalnymi klientami.
    - Rozmowy przyniosły bardzo wiele owoców, bo rolnicy deklarowali chęć i potrzebę poszerzenia swojego parku maszyn, ale czekają z decyzją, aż ruszą dopłaty unijne. Sprzedaż zacznie się za kilka miesięcy. A my w przyszłym roku na Targi przyjedziemy z jeszcze większą ofertą - powiedział Mirosław Pająk.
   
PUCHAR BURMISTRZA ŻNINA
    Leszek Jakubowski przyznał puchar firmie AquaEco ze Swarzędza. Firma oferuje przydomowe oczyszczalnie ścieków. Piotr Maciejewski, doradca techniczno-handlowy firmy AquaEco, cieszy się z faktu, że oferta firmy została dostrzeżona na PTR. Powiedział, że zainteresowanie przydomowymi oczyszczalniami wiąże się z wymogami unijnymi. Coraz częściej mieszkańcy decydują się na montaż przydomowej oczyszczalni, gdyż jest to po prostu tańsze od budowy przyłącza do kolektora oraz tańsze od eksploatacji szamba.
    - Inaczej jest na terenie gęsto zurbanizowanym, a inaczej na obszarze wiejskim. Tutaj po prostu bardziej opłaca się zainwestować w oczyszczalnię. Sama inwestycja może wydawać się droga, ale po wybudowaniu oczyszczalni odpadają koszty, które trzeba byłoby ponieść przy eksploatacji szamba. Jest to średnio tysiąc złotych oszczędności na rok. My oferujemy oczyszczalnie biologiczne, w których uzyskuje się drugą klasę czystości i wodę można spokojnie wpuszczać do rowu czy kanalizacji deszczowej - mówi Piotr Maciejewski.
   
PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PIOTRA CAŁBECKIEGO

puch-rk25.jpg
Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbiera w imieniu „Unii” Grudziądz Krzysztof Wilk, wiceprezes wchodzącego w skład Unii Group zakładu „Agromet-Pilmet” z Brzegu     
fot. Remigiusz Konieczka
puch-rk4.jpg
”Świadomość społeczeństwa w temacie ochrony środowiska zmienia się’ - mówił Piotr Maciejewski z firmy „AquaEco”          
fot. Remigiusz Konieczka
chemir.jpg
Przedstawiciel „Chemirolu” odbiera z rąk członka Zarządu Powiatu w Żninie Zofii Kozłowskiej puchar organizatorów     
fot. Remigiusz Konieczka
puch-rk24.jpg
Wacław Górny odbierając puchar podziękował wszystkim, którzy przygotowali stoisko, które znalazło uznanie w oczach targowej publiczności.
fot. Remigiusz Konieczka

    Firma Sanibud Mogilno otrzymała puchar marszałka województwa kujawsko-pomorskiego za najciekawszą ofertę w branży budowlanej. Stoisko firmy Sanibud z Mogilna na stałe wpisało się już w krajobraz Pałuckich Targów Rolnych. Firma oferuje co roku szereg nowości w branży kotłów c.o. W tym roku przywieźli do Żnina kotły na brykiety, zrębki i na trociny. Nowością na XI Pałuckich Targach Rolnych był kocioł miałowy z automatycznym dozowaniem. Jak powiedział Karol Rembierz z firmy Sanibud egzemplarz kotła miałowego jest egzemplarzem pionierskim, który na rynku jest od sierpnia tego roku i po raz pierwszy prezentowany jest właśnie na Pałuckich Targach Rolnych w Żninie. Na stoisku firmy można było zobaczyć także kotły na biopaliwa, które spełniają światowe wymogi emisji do atmosfery dwutlenku węgla. W kotle spalane może być paliwo zbożowe, z kukurydzy, brykiety ze słomy czy drzew liściastych. Kocioł spełnia wymogi bezpieczeństwa w postaci kurtyny wodnej przeciwpożarowej.
    - Z pełną satysfakcją odbieramy ten puchar. Nagroda ta jest udokumentowaniem wkładu w rozwój naszego stoiska. Jest także sygnałem, że nas dostrzeżono na Targach i doceniono produkty, jakie oferujemy - powiedział Karol Rembierz.
   
PUCHAR PREZESA IZBY ROLNICZEJ
    To wyróżnienie fundowane przez prezesa Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej Ryszarda Kierzka trafiło do Zakładu Przemysłu Wapienniczego Trzuskawica SA. Nazwa firmy na pewno nikomu nic nie mówi, ale tak naprawdę, to na Targach wystawiał się Zakład Kujawy Wapno z Bielaw. Pięć lat temu, w marcu 2002 roku, zakład wyłączył się ze struktur Lafarge Cement Polska i stał się odrębną jednostką pod nazwą Lafarge Wapno, a zmiana strategii Lafarge spowodowała decyzję o likwidacji części wapienniczej. W lipcu 2003 r. spółka została sprzedana Grupie CRH, a udziały nabyły Zakłady Przemysłu Wapienniczego Trzuskawica SA. Zmiana właściciela pociągnęła za sobą zmianę nazwy i od sierpnia 2003 r. brzmi: Kujawy Wapno sp. z o.o.
    Przedstawiciele z zakładu w Bielawach wystawiali sią na Targach praktycznie co roku, ale puchar został przyznany po raz pierwszy. Firma oferuje wapno nawozowe tlenkowe 60% odmiany 3 (także w workach po 20 kg) i wapno nawozowe tlenkowe 50% odmiany 4. Stosowane jest do poprawy żyzności gleby. Firma wchodzi na rynek z nową marką Bielik.
    - Jesteśmy mile zaskoczeni tym wyróżnieniem - mówi Joanna Ratajczak z działu sprzedaży firmy Kujawy Wapno. - Puchar dla naszej firmy jest dużym wyróżnieniem. To znak, że nasz produkt został zauważony i doceniony. Będziemy się starać, aby produkty zdobyły rynek. Dołożymy starań, aby polskie rolnictwo w pełni wykorzystało naszą ofertę, gdyż firma „Kujawy Wapno” czyni polską ziemię bardziej urodzajną.
   
PUCHAR WÓJTA KUCZMY
    Wójt Gąsawy Zdzisław Kuczma przyznał puchar za najciekawszą ofertę pasz. W tym roku otrzymała go firma Ekoplon z Grabek Dużych koło Kielc, która związana jest z rynkiem pałuckim poprzez sieć przedstawicieli. Są nimi m.in. gąsawski Vit-Pasz Widolda Mrówczyńskiego oraz żnińskie Zakłady Zbożowe Marka Adamskiego.
    Firma Ekoplon zajmuje się produkcją nawozów dolistnych oraz środków żywienia zwierząt. Wiodącym dystrybutorem wyrobów tej firmy jest Vit-Pasz z Gąsawy i wspólnie wystawiają się na Targach. Firma wprowadza cały czas na rynek swoje nowości w celu pozyskania nowych klientów i utrzymania starych.
    - Nie interesuje nas jednorazowy kontakt z klientem - mówi Krzysztof Wieprzęć z firmy Ekoplon. - Dlatego oprócz dostarczania produktów organizujemy im szkolenia.
   
PUCHAR WIESŁAWA GAŁĄZKI
    Przewodniczący Rady Powiatu Mogileńskiego Wiesław Gałązka przyznał puchar za najciekawszą ofertę w branży doradztwa i obsługi rolnictwa. Puchar trafił w ręce Macieja Wysockiego, przedstawiciela firmy ING Nationale-Nederlanden. Firma oferuje programy emerytalne dla rolników, którzy mogą skorzystać zarówno z ubezpieczenia KRUS jak i ubezpieczenia emerytalnego komercyjnego.
    - Zachęcamy rolników, aby już dziś rozpoczęli proces odkładania pieniędzy na przyszłą emeryturę, aby być niezależnym finansowo. Jest to standard w Europie Zachodniej, a trzeba dodać, że obecnie rolnicy nie mają drugiego filaru, co dodatkowo może pogorszyć ich sytuację za kilkanaście lat. Nie można liczyć na to, że ktoś to zrobi za nas. Od nas zależy, jak będą wyglądały nasze dochody na emeryturze. Cieszę się z tego, że po pewnym okresie nieobecności, występując teraz w barwach „Nationale-Nederlanden”, zostałem znowu zauważony - powiedział Maciej Wysocki.
   
PUCHAR LUCJANA ADAMUSA
    Przewodniczący Rady Miejskiej w Żninie Lucjan Adamus przyznał puchar za najlepszą ekspozycję w branży spożywczej. Wyróżnienie trafiło do Spółdzielni Rolniczo-Handlowej Rolnik w Żninie, dla której był to już czwarty puchar w 10-letniej historii Targów, ale pierwszy dla prezesa Grzegorza Smytrego, który jest prezesem spółdzielni od stycznia tego roku. Zapytaliśmy, czy rok remu spodziewał się, że będzie na Targach w zupełnie innej roli.

puch-rk12.jpg
”Dzięki ofercie firmy „Protechnika” rolnicy będą mogli sami wyprodukować biopaliwo” - mówił Grzegorz Kowalczyk dyrektor firmy.
fot. Remigiusz Konieczka
puch-rk10.jpg
Nowa marka, ale stary zakład. Zakład wapienniczy trzy lata temu zmienił właściciela i wchodzi na rynek z nową marką „Bielik”. Na zdjęciu Joanna Ratajczak z działu sprzedaży. 
fot. Remigiusz Konieczka
puch-rk22.jpg
Eugenia Malinowska swoje rośliny ozdobne szósty już rok prezentuje na Pałuckich Targach Rolnych, ale puchar otrzymała pierwszy raz
fot. Remigiusz Konieczka
puch-rk15.jpg
Aleksander Brzeziński koordynator sprzedaży firmy „Cichewicz”
fot. Remigiusz Konieczka

    - Przyznaję, że nie spodziewałam się, że w następnym roku będę występował w takiej roli. Byłem przecież zatrudniony w Agencji Nieruchomości Rolnych - powiedział Grzegorz Smytry, który po objęciu nowej funkcji musiał szybko zapoznać się z sytuacją w firmie i przygotować spółdzielnię do realizacji wcześniejszych założeń.
    - Na tych Targach pokazujemy naszą pozycję na rynku lokalnym. To, że jest dobra, widać na stoisku. Chcemy pokazać żninianom, że mogą na nas liczyć, a my poprzez nasze działanie będziemy się starali to przekonanie utrwalać. Przyznane wyróżnienie utwierdza nas w tym, że obraliśmy właściwy kierunek. W przyszłości chcemy wyjść z naszym produktem poza lokalny rynek. Niepokoją jedynie rosnące ceny mąki. Cena surowca wzrosła o 40% - mówił Grzegorz Smytry.
   
PUCHAR BURMISTRZA JANOWCA
    Maciej Sobczak, burmistrz Janowca Wielkopolskiego, przyznał puchar za najciekawszą ofertę ogrodniczą. Puchar trafił w ręce Eugenii Malinowskiej z Nowego Dworu koło Skierniewic, która na Targach w Żninie była już szósty raz, ale po raz pierwszy otrzymała wyróżnienie. Na stoisku oferowała duży wybór roślin ozdobnych, materiał do nasadzeń i do ogrodów własnej hodowli, ale aby podnieść ofertę, kupuje też materiał z innych szkółek, starannie go dobierając. Eugenia Malinowska była bardzo zadowolona z otrzymanej nagrody.
   
PUCHAR WÓJTA ROGOWA
    Ufundowany przez Józefa Sosnowskiego puchar otrzymała firma Protechnika z Łukowa (woj. lubelskie), która oferuje urządzenia do produkcji biopaliw, prasy do tłoczenia oleju, peleciarki i brykieciarki. Na stoisku firmy udzielane były informacje dotyczące tych maszyn. Grzegorz Kowalczyk, dyrektor firmy Protechnika powiedział, że dzięki urządzeniom do produkcji biopaliw każdy rolnik będzie mógł sam we własnym gospodarstwie wyprodukować biopaliwo z rzepaku.
    Obsługa na stoisku była profesjonalna i nie było pytania pozostawionego bez odpowiedzi. Na przykład: - A co z akcyzą? - pytał potencjalny klient. - Grosz od litra pan odprowadzi legalnie do urzędu skarbowego i nikt się pana czepiał nie będzie - padła odpowiedź.
   
PUCHAR STAROSTY MOGILEŃSKIEGO
    Otrzymał je zakład produkujący kotły Cichewicz. Firma CHT produkuje kotły w trzech zakładach: w Płońsku, Morawicach k. Kielc i w Marcinkowie k. Mogilna i to ten zakład został wyróżniony. Firma CHT działa już od 30 lat i jest firmą rodzinną. W Żninie uwagę zwracała nietypowa ekspozycja kotłów, które zostały umieszczone w przeszklonej ciężarówce.
    - Jesteśmy stałym uczestnikiem Targów w Żninie. Wystawiamy się również na terenie Polski oraz za granicą. Z względu na nasze uczestnictwo w targach powstał infomobil, dzięki któremu możemy szybko przemieszczać się i prezentować część produktów - wyjaśnia Aleksander Brzeziński, koordynator sprzedaży.
    Na stoisku prezentowane były kotły ekologiczne, w których można spalać biomasę w postaci granulatu drzewnego oraz kotły spalające ekogroszek z kominkiem z płaszczem wodnym oraz klasyczne kotły.
    Kotły Cichewicz są produkowane w Marcinkowie od roku w najnowocześniejszym parku maszynowym. Powstanie zakładu spowodowane było rosnącym zainteresowaniem kotłami Cichewicz. Kotły wysyłane są do odbiorców w kraju i za granicą: Niemcy, Irlandia, Rumunia, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia i Nowa Zelandia.
   
PUCHAR STAROSTY ŻNIŃSKIEGO
    Zdaniem Zbigniewa Jaszczuka na puchar za najciekawszą ekspozycję z terenu powiatu żnińskiego zasłużyło Pałuckie Centrum Motoryzacyjne Krzysztofa Kurka. Stoisko firmy cieszyło się dużym zainteresowaniem, a dokładniej prezentowane na nim modele samochodów.
    - W tym roku zdecydowaliśmy się wystawić ze względu na nowości. W tym roku weszły na rynek cztery nowe wozy „fiata”: „bravo”, „linea”, „500” i pick-up „strada”. Zainteresowanie modelami jest bardzo duże, szczególnie „fiatem linea”. Duży wóz rodzinny oferujemy za ok. 50.000 zł. Do tego oferujemy 3-letnią gwarancję i limit do miliona kilometrów. Samochód można zakupić korzystając z 3-letniego kredytu bez odsetek - powiedział Krzysztof Kurek. - Myślę, że jest to bardzo atrakcyjna oferta.
    Szef Pałuckiego Centrum Motoryzacyjnego był bardzo zadowolony z wyróżnienia. Dodał, że wart podkreślenia jest fakt, iż lokalne władze myślą o przedsiębiorczości.
   
PUCHAR ORGANIZATORÓW
    Organizatorzy XI Pałuckich Targów Rolnych przyznali puchar firmie Chemirol z Mogilna za bogatą ekspozycję. Firma zajmuje się dystrybucją środków ochrony roślin i nawozów sztucznych renomowanych firm. Chemirol prowadzi sprzedaż materiału siewnego i skup płodów rolnych. Firma prowadzi sprzedaż maszyn rolniczych, części zamiennych i serwis. To co zwracało uwagę, to bogata oferta ciągników John Deere. Chemirol jest dystrybutorem ciągników tej marki, maszyn Kverneland oraz wyłącznym importerem marki JLG. Nowością był prezentowany ładowacz firmy JLG. Zwiedzający najczęściej interesowali się ładowarkami teleskopowymi, a firma deklaruje, że jest otwarta na potrzeby rolników indywidualnych i gospodarstw rolnych.
    Organizatorzy XI Pałuckich Targów Rolnych przyznali również wyróżnienia za bogactwo ekspozycji targowej; otrzymali je: Rolnik Strzelno, Rolmech Strzelno, Agropol Zakrzewo, Josera Polska, Pol-Mot Warfama, AGCO Paczkowo, Proszkownia Mleka w Piotrkowie Kujawskim.
   
PUCHAR PUBLICZNOŚCI
    To wyróżnienie trafiło po raz czwarty do firmy Inter-Vax ze Żnina.  Firma zdobyła 861 głosów, na drugim i trzecim miejscu uplasowały się  Eko-Rol  i Rolmet. W sumie oddano 2.492 głosy.
    Szef Inter-Vaxu Wacław Górny odbierając puchar podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten puchar trafił po raz czwarty do Inter-Vaxu. Złożył podziękowania przedstawicielom firm, których wyroby znalazły się na stoisku. Podziękował pracownikom, którzy włożyli swój wkład w organizację stoiska, a także za ich pracę przez cały rok.
    - Wkład tylu ludzi ma wpływ na to, że zostaliśmy zauważeni przez targową publiczność - powiedział Wacław Górny.
    W przyszłym roku organizatorzy planują poszerzyć listę wręczanych nagród o puchar dla najlepszego debiutanta na targach oraz dla firmy, która zorganizuje największe stoisko targowe. Planowany jest też specjalny puchar w branży motoryzacyjnej.
    A następne targi odbędą się już 23 i 24 sierpnia 2008 roku.  

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 811 (35/2007)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry