Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Nagrody XII Pałuckich Targów Rolnych
  
   Najbardziej prestiżowy puchar - ministra rolnictwa Marka Sawickiego - zdobył mogileński Chemirol. Puchar wojewody kujawsko-pomorskiego Rafała Bruskiego powędrował w ręce przedstawicieli firmy Lawson. Puchar marszałka województwa Piotra Całbeckiego dla debiutującego w Targach Centrobudu Mogilno. Nagrodę publiczności otrzymały tym razem ex aequo dwie firmy: Inter-Vax ze Żnina i Eko-Rol z Rogowa.

„Raiffeisen Agro-Technika” z Brzozy po raz drugi prezentował swoją ofertę na Targach i podobnie jak przed rokiem zdobył puchar. Tym razem ekspozycję firmy docenił starosta nakielski Andrzej Kinderman.
            fot. Arkadiusz Majszak
„Dla nas są to zawsze bardzo udane Targi” - podkreśla Marek Adamski, szef Zakładów Zbożowych w Żninie, które otrzymały puchar przewodniczącej Rady Powiatu Józefy Błajet. Na zdjęciu z żoną Ireną.
           fot. Arkadiusz Majszak
Niewiele brakowało, a „Centrobud” z Mogilna nie uczestniczyłby w Targach. Zgłosili się w ostatniej chwili, przygotowali ekspozycję i zdobyli puchar marszałka województwa Piotra Całbeckiego. Czy można w lepszy sposób zadebiutować na Targach? Na zdjęciu właściciel firmy Tomasz Gajewski w towarzystwie przedstawicieli handlowych Adama Chojnackiego i i Krzysztofa Furdala.
            fot. Arkadiusz Majszak
Puchar prezesa Kujawsko - Pomorskiej Izby Rolniczej Ryszarda Kierzka otrzymała żnińska filia „Rolnika” z Kościana. Na zdjęciu szef żnińskiej filii Konrad Bobrowski z pracownikami odpowiedzialnymi za dział środków ochrony roślin - Sylwią i Waldemarem Ciesielskimi.
            fot. Arkadiusz Majszak
Współwłaściciele firmy „Centrum Hurtowego Pasz” z Mogilna: Mirosław Bąk i Sławomir Wojtylak - w opinii starosty Tomasza Barczaka - wystawili najciekawszą ekspozycję spośród wystawców z powiatu mogileńskiego
            fot. Arkadiusz Majszak
Organizatorzy za najciekawszą ekspozycję XII Pałuckich Targów Rolnych uznali stoisko firmy „Pol-Mot Warfama” z Dobrego Miasta. Pierwszy z prawej Jarosław Błażewicz - kierownik serwisu.  
            fot. Arkadiusz Majszak
Puchar publiczności zdobyły w tym roku dwie firmy: „Inter-Vax” ze Żnina i „Eko-Rol” z Rogowa. Na zdjęciu prezesi obu firm: Wacław Górny z „Inter-Vax”-u i Marian Słomkowski z „Eko-Rolu” nie kryli zadowolenia z kolejnego wyróżnienia.
            fot. Arkadiusz Majszak
„Liczyliśmy na puchar na tych Targach, ale nie ukrywam zaskoczenia, że otrzymaliśmy puchar ministra” - powiedział Maciej Frelich (drugi z lewej) z „Chemirolu” Mogilno
            fot. Arkadiusz Majszak
Wojewoda kujawsko-pomorski Ra-fał Bruski ufundował puchar za najciekawszą ofertę maszyn i urządzeń. Wyróżnienie to zdobyła firma „Lawson” Marka Rataja z Tupadł. Na zdjęciu właściciel firmy.
            fot. Arkadiusz Majszak
Na stoisku firmy „Raiffeisen Agro-Technika” z Brzozy  zainteresowaniem cieszył się  kombajn „New Holland”
             fot. Arkadiusz Majszak
„To drugie nasze wyróżnienie i myślę, że nie ostatnie” - wyraża nadzieję Leszek Pulikowski, właściciel firmy „Rolnik” ze Strzelna, która została uhonorowana pucharem burmistrza Żnina Leszka Jakubowskiego
            fot. Arkadiusz Majszak
Polskie Wydawnictwo Rolnicze z Poznania zaprezentowało najciekawszą ofertę doradztwa i obsługi rolnictwa. Na zdjęciu Roman Nalewajski, pracownik terenowy na region kujawsko-pomorski z potencjalnym prenumeratorem „Tygodnika Rolniczego”.
            fot. Arkadiusz Majszak
Wójt Zdzisław Kuczma wyróżnił największe stoisko targowe na XII Pałuckich Targach Rolnych, które wystawiła firma „Rol-Mech” ze Strzelna. Puchar odebrał właściciel firmy Krzysztof Modrzejewski.
            fot. Arkadiusz Majszak
Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa „Rolnik” ze Żnina otrzymała puchar starosty Zbigniewa Jaszczuka. Na zdjęciu załoga „Rolnika”, która pracowała podczas Targów: od lewej Joanna Knap, Katarzyna Musiał, prezes Grzegorz Smytry i Paweł Marczyński.  
            fot. Arkadiusz Majszak

   W kategorii najciekawszej oferty maszyn i urządzeń przyznano cztery puchary. Ich fundatorami byli: minister rolnictwa Marek Sawicki, wojewoda kujawsko-pomorski Rafał Bruski, starosta nakielski Andrzej Kinderman oraz burmistrz Żnina Leszek Jakubowski. Pozostałe puchary zostały przyznane za najciekawsze oferty w następujących branżach: budowlanej, nawozów i środków ochrony roślin, pasz, doradztwa i obsługi rolnictwa, spożywczej, materiałów, towarów i usług różnych, ogrodniczej lub szkółkarskiej. Wręczono również puchary za najciekawszą ofertę przedstawioną przez firmę debiutującą na Pałuckich Targach Rolnych, za największe stoisko targowe, za najciekawszą ekspozycję wystawcy z powiatu żnińskiego, za najciekawszą ekspozycję wystawcy z powiatu mogileńskiego. Puchary za najciekawszą ekspozycję XII Pałuckich Targów Rolnych przyznali organizatorzy i publiczność.
   PUCHAR MINISTRA ROLNICTWA
   Minister rolnictwa Marek Sawicki ufundował okazały puchar za najciekawszą ofertę maszyn i urządzeń. Puchar przyznano mogileńskiemu Chemirolowi.
   - Liczyliśmy na puchar na tych Targach. Nie ukrywam jednak zaskoczenia, że jest to puchar ministra - zdradza przedstawiciel firmy Maciej Frelich.
   Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Chemirol prowadzi sprzedaż i serwis zachodnich maszyn rolniczych oraz producentów krajowych. Firma sprzedaje też nawozy, środki ochrony roślin, nasiona oraz pasze i dodatki. Na XII Pałuckich Targach Rolnych Chemirol wystawiał ciągniki john deere i ładowarki teleskopowe JLG. Zainteresowanie ofertą było spore.
   - Rolnicy pytają o konkretne szczegóły dotyczące cen i zamówienia - dodał Maciej Frelich.
   PUCHAR WOJEWODY
   Wojewoda Rafał Bruski, podobnie jak minister, postanowił wyróżnić najciekawszą ofertę maszyn i urządzeń. Puchar wojewody trafił w ręce przedstawicieli firmy Lawson Marka Rataja z Tupadł. To pierwsze wyróżnienie dla firmy na Pałuckich Targach Rolnych. Lawson zaprezentował ciągniki deutz-fahr oraz maszyny uprawowe. - Było szerokie zainteresowanie potencjalnych klientów - cieszy się właściciel firmy Marek Rataj.
   PUCHAR STAROSTY NAKIELSKIEGO
   Andrzej Kinderman przyznał puchar firmie Raiffeisen Agro-Technika z Brzozy, która jest największym w Polsce dilerem maszyn new holland. W swojej ofercie posiada maszyny i urządzenia wielu producentów z Polski i zagranicy.
   Firma sprzedaje również części zamienne oraz zajmuje się usługami i serwisem maszyn. - Jesteśmy na targach po raz drugi i otrzymujemy drugie wyróżnienie. W ubiegłym roku też byliśmy wyróżnieni - nie kryje zadowolenia Robert Szwoch, doradca techniczny i przedstawiciel firmy.
Firma wystawiła na tegorocznych Targach dwa ciągniki new holland. Prawdziwą furorę robił jednak kombajn zbożowy TC 5070, najmniejszy z serii kombajnów produkowanych przez New Holland. Wersja ta przeznaczona jest dla mniejszych gospodarstw, do 150 hektarów. Kombajn pojawił się na Tragach po raz pierwszy, wzbudzał duże zainteresowanie, ponieważ specjalnie z okazji targów był do nabycia w cenie promocyjnej.
   PUCHAR BURMISTRZA ŻNINA
   Czwarty puchar w kategorii najciekawszej oferty maszyn i urządzeń ufundował burmistrz Leszek Jakubowski. Burmistrz Żnina uhonorował ekspozycję hurtowni Rolnik ze Strzelna. Firma handluje częściami do ciągników i maszyn rolniczych, akumulatorami, oponami, akcesoriami, filtrami, olejami, podzespołami po regeneracjami. Poza tym Rolnik posiada bogatą ofertę ciągników, nośników teleskopowych i sprzętu rolniczego. To drugie wyróżnienie dla firmy Rolnik, która zaprezentowała w tym roku ciągniki case, fastrak, crystal, farmer, ładowarki JCB i agregaty unia-group.
   - To nasze drugie wyróżnienie i myślę, że nie ostatnie - wyraża nadzieję właściciel firmy Leszek Pulikowski.
   PUCHAR MARSZAŁKA
   Marszałek Piotr Całbecki ufundował puchar za najciekawszą ofertę branży budowlanej. Z pucharu marszałka cieszyli się przedstawiciele firmy Centrobud z Mogilna. Nagroda jest tak cenna, gdyż w miniony weekend firma zadebiutowała na Pałuckich Targach Rolnych, a na zgłoszenie jej przedstawiciele zdecydowali się w ostatniej chwili, niecały tydzień przed Targami.
   - Nie spodziewaliśmy się w ogóle wyróżnienia. Jesteśmy zaskoczeni. Zdecydowaliśmy się w ostatniej chwili na udział w Targach i organizator znalazł nam jeszcze ten plac przy amfiteatrze. Myślimy, że w przyszłym roku będziemy mieli lepsze miejsce. Zainteresowanie naszą ofertą znacznie lepsze jest w niedzielę niż w sobotę. W sobotę trochę pogoda nie dopisała, ale nie mamy na to wpływu - mówią Adam Chojnacki i Krzysztof Furdal, przedstawiciele handlowi firmy.
Centrobud jest dystrybutorem firmy Izopol. Podczas Targów zaoferował m.in. beton komórkowy, ocieplacze, wełnę mineralną, pustaki, pokrycia dachowe, urządzenia firmy Bosch. Firma Centrobud posiada oddziały w Mogilnie i Strzelnie. Na Targach prezentowała się jako oddział z Mogilna.
   PUCHAR PREZESA IZBY ROLNICZEJ
   Ryszard Kierzek, prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej, za najciekawszą ofertę nawozów i środków ochrony roślin uznał ekspozycję żnińskiej filii Rolnika z Kościana. Firma zajmuje się sprzedażą nawozów sztucznych, enzymów gorzelnianych, środków ochrony roślin, sznurka rolniczego, pasz, nasion, materiałów budowlanych i opału. Posiada pięć oddziałów. To drugie wyróżnienie dla firmy podczas Pałuckich Targów Rolnych. Szef żnińskiej filii Rolnika Konrad Bobrowski nie ukrywa, że był zaskoczony przyznaniem kolejnego wyróżnienia.
   - Oferujemy  nawozy i środki ochrony roślin. Staramy się bogatą ofertą ilościową pozyskać klientów. Zainteresowanie podczas Tragów jest średnie. Chyba z uwagi na wysokie ceny środków do produkcji. Odwiedzają nas stali lokalni klienci. Przychodzą również nowi, zainteresowani współpracą klienci - opowiada Konrad Bobrowski.
   PUCHAR PRZEWODNICZĄCEJ RADY POWIATU
   Przewodnicząca Rady Powiatu Józefa Błajet ufundowała puchar za najciekawszą ofertę pasz. Puchar powędrował do rąk przedstawicieli Zakładów Zbożowych ze Żnina, które specjalizują się w skupie zbóż i rzepaku. Zakład jest również producentem koncentratów dla trzody. Posiada szeroka gamę surowców do produkcji mieszanek paszowych i dodatków: śrutę sojową i rzepakową, otręby, premiksy, mieszanki witaminowo-mineralne, preparaty mlekozastępcze, kredę, zakwaszacze, lizawki, fosforan paszowy, aminokwasy oraz mieszanki paszowe. Zakład oferuje duży wybór środków ochrony roślin i nawozów mineralnych, fachowe doradztwo w żywieniu trzody, bydła i drobiu oraz w stosowaniu środków ochrony roślin.
   - W tym roku tradycyjnie zajmujemy się paszami, nawozami i doradztwem żywnościowym, skupem zboża i rzepaku. Wczuwamy się również w potrzeby społeczeństwa. Nie jesteśmy na nie obojętni. Nie jest to pierwsze wyróżnienie na Targach Rolnych w Żninie. Dla nas są to zawsze bardzo udane targi, bo przychodzi bardzo wiele osób, z którymi możemy sobie spokojnie i na luzie porozmawiać. Zainteresowanie tak jak w latach poprzednich jest spore. Targi tworzą dla nas jako wystawców bardzo dobrą atmosferę. Ludzie bardzo chętnie tu przychodzą - ocenia szef Zakładów Zbożowych Marek Adamski.
   PUCHAR BURMISTRZA MOGILNA
   Leszek Duszyński ufundował puchar za najciekawszą ofertę doradztwa i i obsługi rolnictwa. Otrzymało go Polskie Wydawnictwo Rolnicze z Poznania. Poznańskie wydawnictwo jest wydawcą ogólnopolskiego magazynu nowoczesnego rolnictwa Top Agrar Polska i Tygodnika Rolniczego z cotygodniowymi informacjami rolniczymi, reportażami, cenami rynkowymi, artykułami fachowymi i pogodą dla rolników. Polskie Wydawnictwo Rolnicze wydaje również jednorazowe wydania tematyczne: Profi - Traktory i Maszyny, Testy, ciągniki, pługi, kombajny, prasy, Profesjonalne użytkowanie łąk i pastwisk, Choroby układu oddechowego, Organizacja rozrodu w chlewni, Profesjonalna pielęgnacja racic. Firma wydaje też czasopismo dla rolników, którzy są właścicielami lasów, rolniczy magazyn remontowo-budowlany Dom i Zagroda, a także książki poświęcone rolniczej problematyce.
   - Na Targach nie jesteśmy po raz pierwszy, ale to nasze pierwsze wyróżnienie - powiedział Roman Nalewajski, pracownik terenowy na region kujawsko-pomorski.
   PUCHAR BURMISTRZA JANIKOWA

   Zdaniem Andrzeja Brzezińskiego na puchar za najciekawszą ofertę w branży spożywczej zasłużyła Proszkownia Mleka z Piotrkowa Kujawskiego. - W ubiegłym roku otrzymaliśmy wyróżnienie za stoisko. Teraz mamy puchar. Jesteśmy zadowoleni. Wystawiamy produkty mleczarskie grupy „Lacpol”, takie jak: masło, sery żółte i twarogi, maślanki. Zainteresowanie stoiskiem jest bardzo spore, bo sprzedaliśmy wszystko, co mieliśmy - powiedział Marcin Mordyl, kierownik do spraw handlu i marketingu.
   PUCHAR BURMISTRZA JANOWCA
   Maciej Sobczak ufundował puchar za najciekawszą ofertę materiałów, towarów i usług różnych. Burmistrzowi najbardziej podobała się oferta salonu samochodowego Sobiesława Zasady z Bydgoszczy.
   Firma jest obecna na bydgoskim rynku motoryzacyjnym od 15 lat i sukcesywnie poszerza zakres świadczonych usług. W siedzibie firmy można zapoznać się z aktualną ofertą samochodów nowych i używanych, a także skorzystać z serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego oraz bogatej oferty oryginalnych części zamiennych i akcesoriów do samochodów mercedes - benz, dodge, chrysler i jeep.
   - Na Targach jesteśmy po raz drugi. Z wielkim zadowoleniem przyjęliśmy informację o wyróżnieniu przez burmistrza Janowca. Wystawiamy modele osobowe „mercedesa” klasy A, B, C, CLS i GL oraz samochody dostawcze. Jest również „chrysler” 300 c, „grand voyager”, „jeep cherokee”, „dodge sebbing” i „journey”. Generalnie rzecz biorąc oglądających jest bardzo sporo. Przez dwa dni konkretnych rozmów odbyło się kilkanaście. Były to bardziej poważne rozmowy, ale nie wiadomo, czym zaowocują - przyznaje Jerzy Buczek, szef sprzedaży działu samochodów dostawczych.
   PUCHAR WÓJTA ROGOWA
   Józef Sosnowski uznał, że najciekawszą ofertę ogrodniczą i szkółkarską przedstawiło Gospodarstwo Ogrodniczo-Szkółkarskie J.S. Szymańscy z Piotrkowa Kujawskiego, które wystawia krzewy iglaste, rośliny liściaste, sadzonki i hebe. - Od wielu lat prezentujemy się na Targach. To nasze pierwsze wyróżnienie na Pałuckich Targach Rolnych. Wcześniej byliśmy już nagradzani w Minikowie i na targach w hali „Łuczniczka” w Bydgoszczy. Cieszymy się z kolejnego wyróżnienia - powiedział pracownik firmy Robert Kubiak.
   PUCHAR WÓJTA DĄBROWY
   Stanisława Łagowska postanowiła nagrodzić najciekawszą ofertę przedstawioną przez firmę debiutującą w Pałuckich Targach Rolnych. Puchar trafił do firmy Maszpol Jana Dobronieckiego z Wapna.   
   Firma ta od wielu lat zajmuje się importem i sprzedażą używanych maszyn i urządzeń rolniczych i budowlanych. Od 2004 roku prowadzi dystrybucję ciągników firm Case i McCormick. Dodatkowo świadczy obsługę części zamiennych i serwis gwarancyjny.
   PUCHAR WÓJTA GĄSAWY
   Zdzisław Kuczma uhonorował firmę, która zaprezentowała największe stoisko targowe podczas tegorocznych Targów. Puchar trafił do rąk właściciela firmy Rol-Mech ze Strzelna Krzysztofa Modrzejewskiego. Firma prowadzi serwis oraz sprzedaż części zamiennych następujących marek: Zetor, Pronar, Same, Claas, Massey-Ferguson, Fendt, Unia Group, Sigma oraz francuskiego producenta wozów asenizacyjnych i miniładowarek Pichon. - Zdecydowaliśmy się na największe stoisko, bo rozszerzamy asortyment i jest okazja, żeby to pokazać. Chcemy pokazać jak najwięcej. W tym roku wystawiamy ciągniki: „Zetor”, „Same”, „Fendt”, „Massey-Ferguson”, „Claas”, pługi, rozsiewacze, agregaty uprawowo-siewne, wozy asenizacyjne i miniładowarki firmy „Pichon”  - powiedział nam Krzysztof Modrzejewski.
   PUCHAR STAROSTY ŻNIŃSKIEGO
   W opinii Zbigniewa Jaszczuka najciekawszą ekspozycję wśród wystawców z powiatu żnińskiego przygotowała Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa Rolnik ze Żnina. Firma ma ponad stuletnią tradycję. Produkuje wyroby piekarnicze. Handluje węglem i wynajmuje lokale pod działalność gospodarczą.
   - Nie liczyliśmy w tym roku na wyróżnienie. Jest to nasz szósty puchar. Cieszymy się, że po raz kolejny dostrzeżono naszą ofertę. W tym roku zaprezentowaliśmy oprócz naszej własnej oferty piekarniczej również ofertę produktów ekologicznych. Oczywiście oferujemy z okazji Targów Rolnych naszego ogromnego rogala, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Waży 1,4 kg i cała rodzina może się nim najeść. Cieszymy się, że Targi coraz bardziej się rozwijają. Już opracowujemy strategię na przyszły rok - powiedział prezes SR-H Rolnik Grzegorz Smytry.
   PUCHAR STAROSTY MOGILEŃSKIEGO
   Najciekawszą ekspozycję spośród wystawców z powiatu mogileńskiego zaprezentowało Centrum Hurtowe Pasz z Mogilna. W ręce właścicieli firmy trafił puchar ufundowany przez starostę Tomasza Barczaka. Centrum oferuje artykuły do żywienia i higieny zwierząt oraz służy doradztwem. W ofercie firmy znajdują się też wyroby produkcji własnej i dwudziestu firm paszowych.
   - Wystawiamy się od wielu lat, a to nasz pierwszy puchar na Pałuckich Targach Rolnych. Myślę, że wreszcie zostaliśmy zauważeni przez starostę. Wystawiamy produkty dla bydła, specjalistyczne, jak również nową gamę produktów dla trzody chlewnej i grupy polimixów. W niedzielę zainteresowanie naszą ofertą jest duże - przyznaje Mirosław Bąk, współwłaściciel firmy.
   PUCHAR ORGANIZATORÓW
   Organizatorzy XII Pałuckich Targów Rolnych uznali, że najciekawszą ekspozycję podczas XII Pałuckich Targów Rolnych przygotowała firma Pol-Mot Warfama z Dobrego Miasta. Podczas tegorocznych Targów firma wystawiła 2 chińskie ciągniki foton z ładowaczem tur oraz ładowarkę samojezdną firmy Norcar.
   - Zainteresowanie jest spore. Wracamy stąd bez dwóch maszyn. Zabieramy stąd tylko jeden ciągnik - powiedział kierownik Jarosław Błażewicz.
   PUCHAR PUBLICZNOŚCI
   Jak co roku na najciekawszą ekspozycję na Pałuckich Targach Rolnych głosowali zwiedzający. W tym roku puchary publiczności zdobyły ex aequo dwie firmy: Inter-Vax ze Żnina oraz Eko-Rol z Rogowa. Zarówno szef Eko-Rolu Marian Słomkowski, jak i właściciel Inter-Vaxu Wacław Górny podziękowali publiczności za zaufanie oraz pracownikom, którzy przyczynili się do sukcesów firm.
Ponadto organizatorzy Targów przyznali wyróżnienia następującym firmom: Włozamot Panel z Włocławka, Prem-Vit Frątczakowie z Inowrocławia, Josera Polska z Wolsztyna, ZPK Kaczmarek z Pleszewa, Ega ze Starogardu Gdańskiego, Jacek Dębski dealer Weidemann z Kowalewa Pomorskiego, Cukiernia Królewska z Wągrowca, Rolsad Rawa Mazowiecka Oddział Grudziądz oraz ZAP Sznajder Batterien z Piastowa.

Arkadiusz Majszak
Pałuki 863 (35/2008)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry