Grafik kreatywny potrzebny

21-22 sierpnia w Żninie

Organizatorzy Pałuckich Targów Rolnych spodziewają się blisko 200 wystawców z całej Polski. Z komitetu organizacyjnego tegorocznej imprezy wycofał się Marian Słomkowski z firmy Eko-Rol.

W tym roku na Pałuckiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych organizatorzy nie planują ekspozycji krów. Rok temu przyjęto, że pokazy krów mlecznych będą co dwa lata.
W tym roku organizatorzy przymierzali się do wystawy krów mięsnych, która jednak nie odbędzie się ze względu na kłopoty z jej sfinansowaniem.
Z pracy w komitecie organizacyjnym tegorocznych Pałuckich Targów Rolnych zrezygnował Marian Słomkowski z rogowskiej firmy Eko-Rol. Wycofanie się tej firmy z organizacji Pałuckiej Wystawy Zwierząt - a co za tym idzie - z finansowania ustawienia kojców dla trzody i zagród dla krów, nastąpiło w wyniku wygłoszonej na sesji Rady Miejskiej we wrześniu 2009 roku wypowiedzi jednego z radnych gminy Żnin, który był zdania, iż z Pałuckich Targów Rolnych gmina powinna czerpać zyski. Organizatorzy targów mają nadzieję nadal współpracować z Eko-Rolem na zasadach komercyjnych przy wystawie trzody chlewnej.
W związku z budową na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie boiska typu Orlik, główny organizator imprezy zwrócił się do burmistrza Żnina z prośbą o wskazanie miejsca, na którym mogłyby być prezentowane zwierzęta na Pałuckiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych. Na spotkaniu komitetu organizacyjnego, jakie odbyło się 10 maja, burmistrz Żnina Leszek Jakubowski zadeklarował, że miasto - jako współorganizator imprezy - zadba o wyznaczenie odpowiedniego terenu.
Współorganizator Pałuckich Targów Rolnych Marek Olejnik spodziewa się, że na wystawę przybędzie blisko 200 wystawców z całej Polski. Obecnie do wystawców zostały wysłane zaproszenia. Niebawem zaczną spływać pierwsze zgłoszenia. Tegoroczne Pałuckie Targi Rolne odbędą się 21 i 22 sierpnia.

Arkadiusz Majszak
Pałuki 952 (19/2010)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry