Na wystawie zaprezentowano 44 lochy i knurki w kilku rasach

        fot. Karol Gapiński

Żnin, X Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych
Najpiękniejsze i wysoce mięsne
     Pomimo tylko 44 sztuk knurów i loch w prezentacjach konkursowych o tytuł czempionów X Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Żninie przewodniczący jury bardzo wysoko ocenił poziom konkursu.

     W sobotnie popołudnie na wybiegu X Pałuckiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych prezentowały się 44 lochy i knury w walce o tytuły czempionów i wiceczempionów w różnych rasach. Przyznano 8 tytułów czempionów i 8 wiceczempionów oraz 1 tytuł superczempiona. Prof. dr hab. Wojciech Kapelański - prorektor ds. organizacji i rozwoju Uniwersytetu Techniczno-Rolniczego w Bydgoszczy, który przewodniczył jury oceniającemu prezentowane lochy i knury - wysoko ocenił poziom tej wystawy. Okazuje się, że województwa kujawsko-pomorskie i wielkopolskie obecnie toczą rywalizację o to, które z nich jest liderem w hodowli najlepszych pod względem mięsności oraz pod kątem materiału genetycznego sztuk popularnych w naszym kraju ras w trzodzie chlewnej. Obecnie jeśli chodzi o trzodę chlewną liczy się mięsność zwierząt, tzn. ilość mięsa w półtuszach. Świnie nie mogą być zbyt tłuste.
     Trzy tytuły czempionów zdobyły sztuki prezentowane przez OHZZ Chodeczek, a po 1 tytule czempiona uzyskały sztuki wystawione do konkursu przez Mariana Kaczmarka z Kłecka, Waldemara Kalisza z Kijewa, Mieczysława Gołasia również z Kijewa, Daniela Walterskiego i ZDIZ w Mełnie.
     Tytuł superczempiona wystawy otrzymał knur z hodowli Chodeczek.
     Szerzej o X Pałuckiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych będzie można przeczytać w papierowym wydaniu Pałuk lub e-Pałukach w czwartek, 23 sierpnia. Więcej zdjęć w galerii.

Karol Gapiński, 19 VIII 2012

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry