„Zetor forterra” 150HD to absolutna nowość, która w Polsce będzie miała swoją premierę w trzeciej dekadzie września w Bednarach, a już teraz, na targach w Żninie prezentował ją Wacław Górny, szef firmy „Inter-Vax” (za kierownicą).

        fot. Magdalena Kruszka

Pałuckie Targi Rolne, Zetor, przedpremiera
Najmocniejszy z zetorów
     Podczas żnińskich targów można było zobaczyć nowy model zetora, czyli forterra 150HD. Będzie miał on swoją premierę na targach w Bednarach, jednakże dzięki staraniom Wacława Górnego firma zgodziła się na przedpremierę na pokazach w Żninie.

     - W tej chwili jest to największy i najmocniejszy „zetor” - powiedział Robert Szewczyk. - Została tam zastosowana nowa rzędowa, elektronicznie sterowana pompa wtryskowa. Doszły do tego zmiany silnikowe i dzięki temu moc ciągnika wynosi dokładnie 147 KM.
     Ciągnik został wyposażony w przednią oś amortyzowaną hydrauliczną firmy Carraro, która jest regulowana z wnętrza kabiny. Można ciągnik utwardzać, włączać tryb auto i wykorzystywać go w transporcie i na polu. Ciągnik jest dłuższy o 23 cm i szerszy w przedniej osi o 7,5 cm, a w tylnej osi o 22,6 cm od zwykłej forterry. Wzmocniono obciążalność tego ciągnika, jego trakcja jest lepsza, a prędkość maksymalna osiąga niemal 50 km/h.
     - Przedni WOM w „forterze” HD to aż 90KW, czyli ponad 122 KM - wyjaśnił Robert Szewczyk. - W „forterze” HSX i w „forterze” standardowej maksymalna moc, którą można uzyskać z przedniego WOM-u to 60KW, czyli około 82,5KM. Natomiast jeśli chodzi o nową „forterrę”, to tutaj już praktycznie każdą maszynę, nawet dużą możemy podłączyć i wykorzystać moc.

Magdalena Kruszka
Pałuki nr 1176 (35/2014)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry