Mogileński Dom Kultury - MY TU GRAMY

-Życzę, aby te targi przyniosły jak najwięcej ciekawych kontaktów, jak najwięcej ciekawych informacji, aby były pouczające dla tych, którzy będą je odwiedzać, a rolnikom i przedstawicielom z branży związanych z rolnictwem, aby rządzący spełnili 10% tego, co obiecują - powiedział wicemarszałek województwa Dariusz Kurzawa podczas otwarcia XXII Pałuckich Targów Rolnych.

Od lewej: Mirosław Spochacz, kierownik Powiatowego Zespołu Doradców w Żninie ODR Minikowo, Wacław Górny, współorganizator i szef firmy "Inter-Vax", Mirosław Gatka, sekretarz gminy Żnin, Zofia Kozłowska, współorganizator i radna Rady Powiatu, Zbigniew Jaszczuk, starosta żniński i Dariusz Kurzawa, wicemarszałek województwa otwierają XXII Pałuckie Targi Rolne fot. Remigiusz Konieczka
Od lewej: Mirosław Spochacz, kierownik Powiatowego Zespołu Doradców w Żninie ODR Minikowo, Wacław Górny, współorganizator i szef firmy "Inter-Vax", Mirosław Gatka, sekretarz gminy Żnin, Zofia Kozłowska, współorganizator i radna Rady Powiatu, Zbigniew Jaszczuk, starosta żniński i Dariusz Kurzawa, wicemarszałek województwa otwierają XXII Pałuckie Targi Rolne fot. Remigiusz Konieczka

     - W tym roku interesy rolników i organizatorów targów są rozbieżne, bo w związku z suszą jaka występuje nie tylko u nas, ale w całej Polsce, bo rolnicy oczekują na deszcz, a organizatorzy chcieliby żeby nie padało. Myślę, że te rozbieżne interesy uda się pogodzić - powiedział starosta Zbigniew Jaszczuk.
     - Susza wszystkich nas dopadła i wszystkim nam obniżyła plony - powiedziała Zofia Kozłowska, rolnik z Januszkowa i współorganizator targów. - Ale nie możemy się załamywać. mamy obiecana pomoc rządową i ma nadzieję, że ją otrzymamy.
     Impreza na dobre zadomowiła się na terenie Grupy Arche, który jeszcze 14 lat temu był placem Cukrowni Żnin, na którym składowano buraki cukrowe. swoja ofertę przedstawiły firmy z branże budowlanej, ogrodniczej, maszyn i urządzeń, szkółkarskiej, nawozów i środków ochrony roślin, nasienniczej, motoryzacyjnej, spożywczej, usługowej itp. łącznie można się było doliczyć ponad dwustu stoisk z tymi handlowymi.
     Przez teren targów 25 i 26 sierpnia przewinęło się kilka tysięcy osób.
     Zwiedzający mogli liczyć na szereg atrakcji przygotowanych przez wystawców. Dużym powodzeniem cieszył się symulator dachowania pojazdu na stoisku LOK.
     Obok strażacy prowadzili kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
     Jednak tak naprawdę dwie rzeczy najbardziej interesowały zwiedzających: rośliny i żywność. To własnie stoiska branży ogrodniczej i szkółkarskiej były najbardziej oblegane.
     Niemal każdy taszczył pod pachą jakieś drzewko. Zwiedzający stali jak jeszcze trzydzieści lat temu w kolejce po kiełbasę czy to przed stoiskiem Masarni Władysławowo czy firmy Kwiecińskich. Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska z miodem. Zadowoleni z targów byli przedstawiciele branży motoryzacyjnej, bo auta takich marek jak Renault, Dacia, Hyundai, Ssangyong były oglądane z każdej strony. Podobnie jak maszyny rolnicze i cią- gniki. Jak co roku powierzchnią i różnorodnością górowało stoisko Inter-Vax, ale nie ustępowała mu powierzchnia firmy Stanisława Jóźwiakowskiego. Gorące dyskusje toczyli zwiedzający przy stoiskach z kotłami c.o. Dzieci mogły sobie pokolorować i porysować na stoiskach w dość licznej w tym roku branży związanej z bankami i ubezpieczeniami. Do zabawy zachęcał dmuchany plac zabaw. Spragnionych dyskusji politycznych i społecznych zapraszał jeden z kandydatów na burmistrza Żnina. Kto szukał spokoju i kontaktu z naturą, znalazł go na punkcie widokowym nad brzegiem Dużego Jeziora.
     XXIII Pałuckie Targi Rolne odbędą się 24 i 25 sierpnia 2019 r.

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 1285 (35/2018)

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry