Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

VIII Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Mogileńskiej
    
     Przedstawiamy 33 kandydatów do tytułu najpopularniejszego sportowca ziemi mogileńskiej. Tytułu bronił karateka Lucjan Skowroński, który wygrał nasze 2 ostatnie plebiscyty. Na każdym kuponie należało wpisać nazwiska i imiona 3 sportowców, którzy otrzymywali punkty: I miejsce 5 pkt, II - 3 pkt, i III - 1 pkt. Głosy ważne były wtedy, gdy kupon był wycięty z naszej gazety, wypełnione były wszystkie pola i trafił do redakcji w Mogilnie do 12 lutego 2009 r. Na sportowców można było oddawać głosy także za pośrednictwem SMS-ów. W ich treści wysyłanej na numer 73550 należało wpisać: TPM.numer sportowca, numer sportowca, numer sportowca, np. TPM. 60, 61, 62. Koszt wysłania jednego SMS-a to 3 zł netto (3,66 zł brutto). Organizatorem usługi była firma Phonesat z Warszawy. Regulamin plebiscytu (zarówno dotyczący wysyłania kuponów, jak i wysyłania SMS-ów) znajduje się na naszej stronie internetowej www.paluki.tygodnik.pl (po kliknięciu zakładki Plebiscyt sportowy).

 

 Piotr Adamczak, SMS: 60
 Angelika Bartkowiak, SMS: 61
tenis stołowy,
TTS Trzemeszno
i Zjednoczeni Trzemeszno

Mieszka w Trzemesznie, ma 39 lat. Jeden z najlepszych tenisistów stołowych trzemeszeńskiego zespołu, który tak dobrze sobie poczyna w III lidze. Od wielu lat podpora najpierw Zjednoczonych Trzemeszno, a potem TTS Trzemeszno. Swoją ambitną grą i wieloletnim doświadczeniem przyczynił do utrzymania drużyny w III lidze.
siatkówka, Sokół Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 15 lat, uczęszcza do mogileńskiego Gimnazjum. Jest siatkarką Sokoła Mogilno, może grać na każdej pozycji. Mimo młodego wieku, ma jako jedyna z kadetek pewne miejsce w drużynie seniorek III-ligowego klubu. Na wiosnę wraz koleżankami z drużyny zdobyła brązowy medal mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego młodziczek. Jest bardzo dobrą technicznie siatkarką, należy do grona nadziei klubu na przyszłość.
   
 Szymon Ciemny, SMS: 62
 Dariusz Ciesielczyk, SMS: 63
tenis stołowy, Pogoń Mogilno
Mieszka w Żabnie, ma 17 lat, uczęszcza do LO Mogilno. Jest tenisistą stołowym Pogoni Mogilno, grającej w V lidze. Jest zdecydowanym liderem zespołu, zdobywając w meczach zazwyczaj komplety punktów. Potrafi pokonać zawodników z wyższych lig, nawet z III i IV ligi, co zdarzało mu się już na turniejach. Poza grą w tenisa, gra w siatkówkę plażową i halową oraz w piłkę nożną w drużynie Rolchemu, np. w Lidze Halowej w Dąbrowie. 
piłka nożna, Tarant Wójcin
Mieszka w Siedlimowie, ma 34 lata, pracuje na własnym gospodarstwie. Jest obrońcą A klasowego Taranta Wójcin. Znany kibicom z bardzo ostrej męskiej gry. Ciesielczyk nigdy nie odstawia nogi, co najbardziej odczuwają rywale i także on sam. Często musi opuścić boisko z powodu drobnego urazu. Jednak szybko wraca na boisko               i ponownie szaleje w defensywie Taranta.
   
 Błażej Duszyński, SMS: 64
 Marcin Fryda, SMS: 65
Piłka nożna, Pogoń Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 16 lat, uczęszcza do LO w Gnieźnie.  Jest zawodnikiem, który był największą niespodzianką seniorów IV-ligowej Pogoni Mogilno rundy jesiennej sezonu 2008/2009. Mimo słabych wyników całego klubu w IV lidze, Duszyński rozwinął swój talent, stając się podstawowym piłkarzem mogileńskiego klubu. Jest inteligentnym w grze i bardzo spokojnym obrońcą. Wiosną rozegrał kilka spotkań w reprezentacji województwa kujawsko-pomorskiego rocznika 1992.
piłka nożna, Noteć Gębice
Ma 19 lat. Jest bramkarzem A klasowej Noteci Gębice. W maju doznał ciężkiej kontuzji w meczu ligowym, zderzył się z zawodnikiem Dębu Bąkowo i stracił na pół godziny przytomność. Chodził w gorsecie. Mimo to wrócił do gry dla dobra swojego klubu. Jest jeszcze bardzo młodym bramkarzem i ma jeszcze czas, żeby rozwinąć swój talent. Jednak odwaga i jego męska decyzja o powrocie do gry wzbudziła wiele uznania w oczach kibiców gębickiego klubu. 
   
 Andrzej Grabowski, SMS: 66
 Łukasz Gwiazda, SMS: 67
piłka ręczna, Alfa’99 Strzelno
Mieszka w Inowrocławiu, ma 47 lat. Jest bramkarzem III-ligowej Alfy’99 Strzelno. Jest prawdziwym idolem kibiców piłki ręcznej w Strzelnie. Mimo zaawansowanego wieku broni nieprawdopodobne sytuacje. Człowiek z charakterem. Jego parady bramkarskie mobilizują kolegów z drużyny do coraz lepszej gry. W przeszłości grał w I lidze piłki ręcznej, w drużynie Cuiavii Inowrocław.
piłka nożna, Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 32 lata, jest szefem firmy GalwaTech. Doprowadził do wygrania przez swój zespół Jubileuszowego 25. Ogólnowiejskiego Turnieju Piłki Nożnej w Gozdaninie. Obecnie gra w halowej lidze w Dąbrowie. Przygodę sportowca rozpoczął w wieku 30 lat i od razu stał się ulubieńcem publiczności. Jego znakomita gra pełna gracji i niekonwencjonalnych dryblingów przypadła do gustu wielu fanom piłki nożnej i dobrej zabawy. Tworzy zgrany duet z Robertem Storozumem. Jego pokazowym trikiem jest strzał z czubka buta, który stwarza masę kłopotów bramkarzom rywali oraz partnerom z drużyny.
   
 Michał Kachniarz, SMS: 68
 Karol Koplińśki, SMS: 69
piłka nożna, Zjednoczeni Trzemeszno
Mieszka w Trzemesznie, ma 28 lat. Każdy kibic w Trzemesznie wie, że to najbardziej waleczny zawodnik Zjednoczonych. Kiedy ten piłkarz gra dobrze, cała obrona spisuje się bez zarzutów. Gdy rozgrywa słabsze zawody, w defensywie trzemesznianie zawodzą. Przyczynił się swoją dobrą grą do awansu swojej ekipy do IV ligi wielkopolskiej.
piłka nożna, Kujawianka Strzelno
Ma 19 lat, uczęszcza do ZSZ Strzelno. Jego zakup z A-klasowej Noteci Gębice do V-ligowej Kujawianki Strzelno - to najlepszy transfer Kujawianki w 2008 r. Gra na pozycji środkowego pomocnika i z miejsca stał się jednym z ulubieńców kibiców w Strzelnie. W rundzie jesiennej zdobył 6 bramek, przyczyniając się do zajęcia znakomitego II miejsca w V lidze przez strzelnian. Jest znakomicie wyszkolonym technicznie piłkarzem. Kiedyś uznany był za zbyt słabego dla działaczy Pogoni i  nie byli oni zainteresowani pozyskaniem zawodnika do Mogilna.
   
 Jakub Koralewski, SMS: 70
 Sławomir Krenc, SMS: 71
piłka nożna, Olimpia Dąbrowa
Mieszka w Dąbrowie, ma 17 lat, uczęszcza do LO Mogilno. Jest jedną z nadziei B klasowej Olimpii Dąbrowa. Choć ma zaledwie 17 lat, piłkarz gra już w podstawowym składzie seniorów na pozycji rozgrywającego. Do czerwca był liderem juniorów młodszych tego klubu. Obecnie z kolegami zajmuje III miejsce w B klasie z realnymi szansami na awans do A klasy.
piłka nożna, Hetman Orchowo
Jest kapitanem i filarem obrony Hetmana Orchowo. To dzięki jego udanym interwencjom i rozsądnemu prowadzeniu gry obronnej Hetman zajmuje IV miejsce po rundzie jesiennej w A klasie, dające szansę awansu do ligi okręgowej. Wprowadza w drużynie ogromny spokój i ma wielki autorytet wśród kolegów. Potrafi wziąć na siebie ciężar gry w trudnym momencie.
   
 Sławomir Kruk, SMS: 72
 Krystian Kryszak, SMS: 73
 piłka nożna, Olimpia Dąbrowa
Mieszka w Parlinie, ma 30 lat, pracuje w gorzelni we Wszedniu. Gra na pozycji napastnika B-klasowej Olimpii Dąbrowa. Jesienią strzelił 17 bramek dla drużyny. W poprzednim sezonie zdobył ich aż 24. Jest już jedną z legend klubu z Dąbrowy. Przez wiele lat zawsze plasował się czołówce strzelców A czy też B klasy. Na 2 lata rozstał się z klubem, grając w Piaście Kołodziejewo, a następnie po połączeniu Piasta z Unią Janikowo w Unii II/Piast Janikowo/Kołodziejewo.
piłka nożna, Noteć Gębice
Mieszka w Gębicach, ma 17 lat, uczęszcza do ZS Bielice. Jest napastnikiem A klasowej  Noteci Gębice, a wcześniej MUKS Bielice. Zawodnik obdarzony jest bardzo silnym i precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego. Należy do czołówki strzelców Noteci (zdobył 4 gole jesienią), a wcześniej MUKS. Z pewnością jest to nadzieja i przyszłość gębickiego klubu.
   
 Waldemar Kuczyński, SMS: 74
 Piotr Malczewski, SMS: 75
piłka nożna, Zjednoczeni Trzemeszno
Mieszka w Trzemesznie, ma 32 lata, pochodzi z Orchówka. Zawodnik, który zrobił chyba największą karierę w ostatnich latach z trzemeszeńskich graczy. Grał w takich klubach jak: Zawisza Bydgoszcz (II liga), Unia Janikowo, Warta Poznań i Mieszko Gniezno (III liga), u szczytu swojej kariery interesował nim się także I ligowy Lech Poznań. Zawodnik, który potrafi wziąć ciężar gry na siebie, niejednokrotnie ratował Zjednoczonych przed spadkiem z ligi okręgowej i walnie przyczynił się do awansu drużyny, do IV ligi.
piłka nożna, tenis stołowy, Pogoń Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 15 lat, uczęszcza do Gimnazjum Mogilno. Można o nim powiedzieć - człowiek orkiestra. Sportowiec ten jest już znany z gry we wszystkich praktycznie konkurencjach sportowych, jakie są prowadzone na terenie Mogilna i okolic. Z powodzeniem gra w piłkę nożną w juniorach młodszych Pogoni Mogilno, w tym samym klubie jest również tenisistą stołowym, gdzie występuje w zawodach V ligi. Pasją Malczewskiego jest również kolarstwo crossowe. Na zawodach organizowanych przez MTC Mogilno wygrał rywalizację w swojej kategorii wiekowej. Jest on bardzo utalentowanym arbitrem siatkarskim, szczególnie na zawodach w odmianie plażowej.
   
 Dawid Niemczewski, SMS: 76
 Joanna Olszanowska, SMS: 77
piłka nożna, Kujawianka Strzelno
Mieszka w Strzelnie, ma 18 lat, uczęszcza do LO Strzelno. Jest jednym z bardziej zdolnych młodych zawodników, którzy dostają coraz częściej szansę gry w V lidze. Już w rundzie wiosennej zdobył 3 bramki dla seniorów. Jest kapitanem drużyny juniorów. Poza grą w piłkę nożną jak każdy w Strzelnie potrafi grać w piłkę ręczną. Zdobył z LO Strzelno brązowy medal mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego szkół ponadgimnazjalnych. Jest jedną z największych nadziei ataku Kujawianki.
tenis stołowy, SP Szczepanowo
Mieszka w Szczepanowie, ma 12 lat, uprawia tenis stołowy w UZTS Barcin. Odnosi z klubem ogromne sukcesy, należąc do ścisłej czołówki w kraju w kategorii młodziczek. Wspólnie z Klaudią Nawrocką są najlepsze w województwie, zdobyły mistrzostwo województwa kujawsko-pomorskiego w drużynowym tenisie stołowym szkół podstawowych.
   
 Leszek Owczarzak, SMS: 78
 Piotr Pacia, SMS: 79
piłka nożna, Pogoń Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 25 lat. Jest zawodnikiem, który po kilkuletniej przerwie wrócił do Pogoni Mogilno i do uprawiania piłki nożnej. Stał się rewelacją rundy jesiennej sezonu 2008/2009. 4 bramki zdobyte przez popularnego Oko, dały kilka punktów pogonistom w lidze. Piłkarz, który nie wstydzi się swojej przeszłości, kiedy był na bakier z prawem. Teraz jednak - jak sam zapewnia - chce spożytkować swoją energię już tylko w uprawianiu piłki nożnej. 
piłka nożna, Pogoń Mogilno
Ma 22 lata, mieszka w Świerkówcu, pracuje w prywatnej firmie. Jest najskuteczniejszym napastnikiem seniorów II drużyny Pogoni Mogilno, grającej w A klasie. Jesienią strzelił 6 goli, a w poprzednim sezonie 2007/2008 - 11 goli. Został wybrany najlepszym piłkarzem Jubileuszowego 25. Ogólnowiejskiego Turnieju Piłki Nożnej w Gozdaninie.
   
 Szymon Paulus, SMS: 80
 Marika Popowicz, SMS: 81
piłka ręczna, Alfa’99 Strzelno
Mieszka w Strzelnie, ma 18 lat, uczęszcza do LO Strzelno. Jest szczypiornistą III-ligowej Alfy’99 Strzelno i piłkarzem V-ligowej Kujawianki Strzelno. W Alfie jest rezerwowym Andrzeja Grabowskiego, jednak z każdym tygodniem czyni stałe postępy podpatrując grę starszego kolegi. Jego udane interwencje szczególnie przyniosły efekt w mistrzostwach województwa szkół ponadgimnazjalnych, gdzie LO Strzelno zdobyło brązowy medal. Paulus, także obecnie walnie przyczynił się do awansu do finałów mistrzostw województwa czyli zdobycia kolejnego medalu w historii LO Strzelno (finały dopiero zostaną rozegrane).
lekkoatletyka, WKS Zawisza Bydgoszcz
Obecnie największa i najbardziej utytułowana lekkoatletka gm. Trzemeszno, mieszkanka Kruchowa. W swojej młodej karierze zdobyła już 2 medale Mistrzostw Europy, 18 medali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, w tym 15 złotych w różnych kategoriach wiekowych. Posiada 6 rekordów Polski w różnych kategoriach wiekowych. W poprzednim sezonie była na Mistrzostwach Świata seniorów w Osace. W tym roku na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce zdobyła 2 brązowe medale na 100 m i 200 m. Była w kadrze olimpijskiej, ale do Pekinu nie udało się jej zakwalifikować. Brała udział w Pucharze Europy w Annecy. Trenerem Mariki obecnie jest Jacek Lewandowski.
   
 Aleksander Posłuszny, SMS: 82
 Szymon Rezulak, SMS: 83
szachy, Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 71 lat. Mogileński szachista jest wzorem sportowca. Jego świetna postawa moralna i ambicja mogą służyć za wzór dla każdego sportowca ziemi mogileńskiej. Poprzez stoicki spokój potrafi uspokoić każdą sytuację zaistniałą na zawodach. W turniejach rozgrywanych w Mogilnie zajmuje zawsze czołowe miejsce, lecz traktuje zawody nie jak rywalizację ściśle sportową, lecz jako samą przyjemność gry. Drugą jego miłością jest żeglarstwo.
piłka nożna, Hetman Orchowo
Mieszka w Orchowie, ma 20 lat. Jest napastnikiem Hetmana Orchowo i prawdziwym łowcą goli. W A klasie konińskiej należy do czołówki strzelców, wspólnie z kolegą klubowym Łukaszem Błaszakiem zdobył ponad połowę bramek Hetmana w A klasie. Grę w piłkę nożną łączy ze studiami w Poznaniu. Mimo dalekiej odległości miedzy stolicą Wielkopolski a Orchowem, zawsze przyjeżdża do swojej rodzinnej miejscowości, by bronić barw Hetmana. Mimo ofert z innych klubów z wyższych lig, Rezulak pozostaje wierny klubowi z Orchowa.
   
 Krzysztof Rogala, SMS: 84
 Marek Rudzki, SMS: 85
 tenis stołowy, Pogoń Mogilno
Mieszka w Świerkówcu, ma 34 lata, prowadzi własną firmę. Uprawia tenis stołowy w Pogoni Mogilno. Był podporą zespołu w IV lidze, a obecnie w V. Jest również kierownikiem sekcji tenisa. Organizuje turnieje, w których szuka następów dla siebie i kolegów, między innymi ostatnio Turniej Niepodległości.
piłka nożna, Zjednoczeni Trzemeszno
Ma 43 lata. Jest prawdziwą ikoną trzemeszeńskiego sportu. Pomimo swoich lat jest bramkarzem wiecznie młodym, powrócił do drużyny i pomógł jej awansować z A klasy do okręgówki, a potem do IV ligi. Bardzo doświadczony, mający olbrzymi wpływ na drużynę.
   
 Lucjan Skowroński, SMS: 86
 Marika Kinga Szmbelan, SMS: 87
karate, IKK Inowrocław
Mieszka w Bielicach, ma 18 lat, uczęszcza do ZS Bielice. Karate trenuje w IKK Inowrocław. W 2008 r. rozwinął swój ogromny talent, czego najlepszym przykładem jest powołanie do reprezentacji Polski karate. Jest laureatem naszego konkursu, odniósł wiele sukcesów w kraju i zagranicą. Nie było turnieju, gdzie nie byłby klasyfikowany w ścisłej czołówce. Mimo  zaledwie 18 lat ma już czarny pas karate.
siatkówka, Sokół Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 14 lat, Uczęszcza do Gimnazjum w Mogilnie. Siatkarka Sokoła Mogilno, jest jednym z największych talentów, jaki pojawił się  od czasu powstania klubu w 1989 r. W 2008 r. dostała powołanie na konsultacje szerokiej kadry reprezentacji Polski swojego rocznika. Będzie również testowana w kadrze Polski siatkówki plażowej. Mimo propozycji gry w Pałacu Bydgoszcz, postanowiła pozostać w Mogilnie i grać w tym klubie. Obecnie gra we wszystkich kategoriach wiekowych od młodziczki
po III ligowe seniorki.
   
 Marcin Szych, SMS: 88
 Przemysław Tomaszewski, SMS: 89

piłka ręczna, Alfa’99 Strzelno
Mieszka w Inowrocławiu, ma 29 lat. Uprawia piłkę ręczną w Alfie’99 Strzelno. Imponuje świetnym rzutem z drugiej linii. Jest zawodnikiem o wielkim doświadczeniu, zdobytym poprzez grę w I i II lidze. Obecnie jest to jeden z najlepszych snajperów Alfy w III lidze. W przeszłości grał w I lidze w Cuiavii i był w kadrze juniorów Polski.
 piłka nożna, Kujawianka Strzelno
Mieszka w Strzelnie, ma 23 lata. Powrócił z pracy w Hiszpanii i od razu stał się podporą V ligowej Kujawianki. W wielu spotkaniach A klasy i ligi okręgowej był bohaterem kujawskiego klubu. Potrafił wybronić rzut karny, po którym rozpoczął szybką kontrę i Kujawianka zdobyła bramkę. Popularny Pulpet to jeden z filarów drużyny Edwarda Abrama w V lidze.
   
 Maciej Wichłacz, SMS: 90  Tomasz Wróblewski, SMS
kolarstwo, MTC Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 25 lat, pracuje jako strażak zawodowy w KP PSP Mogilno. Uprawia kolarstwo w MTC Mogilno. Zdobył w tym roku laury w Mistrzostwach Polski Kolarzy Strażaków oraz licznych wyścigach na terenie całego kraju. Ogromnego pecha miał w rodzinnym Mogilnie podczas Memoriału im. Olszaka. Prowadził przez większość trasy i został dogoniony na ostatnim okrążeniu, plasując się na VIII miejscu. Kolarz, który poza uprawianiem tej trudnej i żmudnej dyscypliny sportu jest również działaczem MTC Mogilno, organizując wiele wyścigów - w tym sztandarowy wyścig o Memoriał Alfonsa Olszaka.
biegi, ASZ TOM Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 35 lat. Jako jedyny reprezentuje klub ASZ TOM Mogilno. Ogromne doświadczenie pozwala mu szybko wrócić do dobrej formy i zajmować wysokie miejsca w biegach w całym kraju. Zajął najwyższe miejsce z biegaczy naszego regionu w dorocznym Biegu Mariana Śmigielskiego.
   
 Janusz Zakrzewski, SMS: 92  
 
biegi, SiR Mogilno
Mieszka w Mogilnie, ma 47 lat. W przeszłości był strażnikiem więziennym, a teraz pracuje jako ochroniarz w PoloMarkecie. Uprawia bieganie w Stowarzyszeniu Sport i Rekreacja. W tym roku był rewelacją zawodów Grand Prix województwa kujawsko-pomorskiego, w których zajął w klasyfikacji generalnej II miejsce. Ciężkim i żmudnym treningiem poprawia swoje najlepsze osiągnięcia, plasując się coraz wyżej w hierarchii biegaczy.
 

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry