Mogilno, powiat, kandydat, wybory 2002

    Potrzeba kobiet

     Rada Powiatu w kadencji 1998-2002 składała się z samych mężczyzn. W tym roku co szósty kandydat jest kobietą.

     Swych kandydatów do Rady Powiatu wystawiło 7 komitetów wyborczych. W kadencji 2002-2006 radnych powiatowych będzie 17, do tej pory było 25. Jednak to cztery lata temu, pomimo większej ilości miejsc startowało 104 kandydatów. W tym roku kandydatów jest 135.

     Rada Powiatu w kadencji 1998-2002 składała się z samych mężczyzn. W tym roku co szósty kandydat jest kobietą.

     Na listach kandydatów brakuje kilku głośnych nazwisk. Nie kandydują w ogóle w wyborach: szef Bolana Bolesław Wojtasik, Ryszard Cyba,i Ewaryst Rutkowski ze Strzelna. A szef powiatowego Sojuszu Roman Pawłowski startuje do Sejmiku Województwa. Inny radny powiatowy Ryszard Panfil wystąpił z SLD, założył własny komitet i ubiega się tylko o fotel burmistrza Strzelna.

     Wśród komitetów jest tylko jeden lokalny, członka Zarządu Powiatu Sławomira Sobkowiaka z Dąbrowy, który wystawia kandydatów tylko w tym okręgu. Sławomir Sobkowiak nie startuje z list SLD, a założył swój komitet Samorząd.

Marek Holak

Pałuki nr 554 (40/2002)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry