Już po raz czwarty w kinie Wawrzyn Mogileńskiego Domu Kultury 27 kwietnia (piątek) odbył się Gminny Przegląd Twórczości Dziecięcych Teatrzyków Przedszkolnych pod hasłem Teatr oknem na świat.
fot. Joanna Świetnicka
     Bajki i baśnie różnych narodów. Przegląd tradycyjnie odbył się z inicjatywy dyrektor przedszkola nr 1 w Mogilnie Krystyny Przybylskiej oraz nauczycielek Renaty Mruczek i Beaty Kowalewskiej, które również prowadziły imprezę wspólnie z dziećmi z tejże placówki Katarzyna Maciejewską i Jędrzejem Krajewskim. Współorganizatorem przeglądu był MDK.
    Honorowy patronat nad imprezą sprawował burmistrz Mogilna Leszek Duszyński, natomiast patronat medialny tygodnik Pałuki i Ziemia Mogileńska.

    Swoje umiejętności aktorskie w naszym kinie pokazały dzieci z: przedszkola nr 1 w Mogilnie (dwie grupy) pod kierunkiem: Bernadety Stachowiak, Wioletty Ciachera, Beaty Kowalewskiej i Renaty Mruczek, nr 2 w Mogilnie przygotowane przez Emilię Marczewską i Aleksandrę Kulczycką, nr 3 w Mogilnie pod kierunkiem Anny Kaszyńskiej i Ewy Kraśnej, nr 1 w Trzemesznie przygotowane przez Mirosławę Wegner, nr 2 w Trzemesznie (dwie grupy) pod kierunkiem Małgorzaty Winiarskiej i Haliny Najder, przedszkolaki z Wylatowa przygotowane przez Beatę Marczewską, z Kwieciszewa pod kierunkiem Elżbiety Stachowiak, z oddziału przedszkolnego w Dąbrówce przygotowane przez Agnieszkę Bigosińską oraz z Ochronki w Mogilnie pod kierunkiem siostry Martyniany.

    Występy sowich podopiecznych podziwiały dyrektorki przedszkoli, nauczycielki oraz rodzice. Za piękne przedstawienia mali aktorzy otrzymali nagrody oraz dyplomy, także dla opiekunów.
    Zdjęcia w naszej galerii.
     Joanna Świetnicka, 29 IV 2007
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry