ludo-tr-i.jpg
Ekspozycja pokonkur- sowa. Wśród autorów rzeźb wzrosła liczba osób młodych.
fot. Tomasz Rogacz

Szubin - tradycje i kultura
   
   
We wtorek, 1 maja 2007 r. w Szubińskim Domu Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie jubileuszowego 45. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej.
 

    Ponad setka twórców ludowych, amatorów i młodzieży z całego regionu zgłosiła blisko 450 prac z dziedziny haftu, rzeźby, plecionkarstwa i zdobnictwa wnętrz. Nagrody pierwsze otrzymali: Maria Kurdelska, Lucyna Kowalska, Eugeniusz Izdebski, Jadwiga Bołka, Małgorzata Bołka, Wiesława Palczewska, Renata Domagała-Wruk, Stanisław Rogóż i Waldemar Zgorzałek, a w kategorii młodzieży: Natalia Szafrańska, Angelika Leśniewska.
    Więcej na ten temat w nr 19. Pałuk 10 maja, a więcej zdjęć w naszej internetowej galerii.

Tomasz Rogacz
1 maja 2007 r.
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry