Tydzień Kumka Olik
   
    Powiedzieli o Kumka Olik. Reżyser programu Szansa na sukces Elżbieta Skrętkowska: - Młodzi chłopcy z bardzo dużą osobowością. Nie ukrywam tego, że zrobili na mnie wśród tej grupy ludzi największe wrażenie. Dyrygent Zygmunt Kukla: - To jest talent na miarę Grzegorza Ciechowskiego.

    Ostatni tydzień należał do Kumka Olik z Mogilna. Zespół, jak pisaliśmy kilka tygodni temu wygrał eliminacje wojewódzkie do koncertu debiutów 44. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i razem z 5-cioma innymi wykonawcami dostał się do eliminacji warszawskich. Odbyły się one w minioną niedzielę, 22 kwietnia.
    Zanim chłopcy z Mogilna wybrali się do Telewizji w Warszawie, zagrali we wtorek 17 kwietnia koncert charytatywny w Poznaniu, a w sobotę 21 kwietnia zagrali w toruńskiej Od Nowie. Odbywały się tam Konfrontacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej KATAR’2007. Na przegląd dostali się z kaset. Zagrało na scenie Od Nowy 12 wykonawców, wybranych spośród 24 nadesłanych propozycji. Kumka Olik zgarnął pierwszą nagrodę. W jury zasiadali między innymi muzycy Republiki: Jacek Bryndal i Sławomir Ciesielski czy Bartłomiej Staszkiewicz - muzyk Sofy oraz Maurycy Męczekalski - szef Od Nowy.
    W niedzielę po południu pojechali do Warszawy na ostateczne eliminacje do koncertu debiutów w Opolu. Wystąpiło tam 80 zespołów z 16 województw Polski. Jury w składzie: Elżbieta Skrętkowska, reżyser programu Szansa na sukces, dyrygent Zygmunt Kukla, dyrygujący co roku orkiestrą Kukla Band w opolskim amfitetarze, dziennikarz muzyczny Marek Sierocki, Dorota Szpetkowska, Gina Komasa i Andrzej Witkowski nie mieli żadnych wątpliwości. Kumka Olik znalazł się w dziesiątce zespołów, które zostały zaproszone do koncertu debiutów 44. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i zagrają tam 15 czerwca.
    Elżbieta Skrętkowska mówiła po koncercie o Kumka Olik: - Młodzi chłopcy z bardzo dużą osobowością. Nie ukrywam tego, że zrobili na mnie wśród tej grupy ludzi największe wrażenie. Dyrygent Zygmunt Kukla o Mateuszu Holaku: - To jest talent na miarę Grzegorza Ciechowskiego. Marek Sierocki mówił bezpośrednio po występie: - Super naprawdę chłopaki gracie.
    Przed koncertem w Opolu czeka Kumka Olik jeszcze kilka wyjazdów do Warszawy na warsztaty, prowadzone przez Zygmunta Kuklę.
    Kumka Olik już we wtorek, 24 kwietnia zagrał w poznańskim klubie Blue Not w zamku, na imprezie Poznań Student Rock Festiwal. Już dziś otrzymali zaproszenie do występu 28 czerwca na koncercie muzyki niezależnej z całego świata w ramach Festwalu Malta w Poznaniu.

Robert Łuczak
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 793 (17/2007)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry