Mogilno
   
    Mogileńska kapela grająca niezależną, energetyczną muzykę gitarową, znalazła się wśród 5 laureatów wojewódzkich eliminacji do koncertu Debiuty Opole’2007. Przed nimi decydujące eliminacje  w Warszawie.

    Mogileński zespół Kumka Olik 30 marca wziął udział w eliminacjach regionalnych do koncertu Debiuty Opole’2007. Eliminacje odbywały się jednocześnie w 16. regionalnych ośrodkach Telewizji Polskiej. W Bydgoszczy zagrało 40 wykonawców z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Zespół wykonywał piosenkę Jakby, do której tekst i słowa napisał Mateusz Holak.
    Z każdego regionalnego koncertu, do eliminacji warszawskich wchodziło 5 zespołów.
Mogilnianie z niecierpliwością oczekiwali na werdykt jury, tym bardziej, że po reakcji jury i publicznych wypowiedziach na przykład gitarzysty Republiki Zbigniewa Krzywańskiego, wiedzieli, że mają bardzo duże szanse na odegranie znaczącej roli w konkursie. Krzywański wypowiadając się publicznie, stwierdził, że zaskoczył go zespół swym autentyzmem, warsztatem i pomysłem na muzykę.
    Ostatecznie zespół Kumka Olik znalazł się wśród 5 wykonawców, którzy wezmą udział w kolejnych eliminacjach. Obok nich wśród laureatów znaleźli się: a, Menchester, Ambulans i Yannis. W skład bydgoskiego jury wchodzili: przewodniczący Mariusz Krupa i członkowie: Anna Napierska, Zbigniew Krzywański, Zdzisław Pająk i Joanna Żółkoś-Zagdańska.

   Koncert decydujący o tym, kto zagra w Opolu odbędzie się w Warszawie 21 i 22 marca. Zagra tam 80 wykonawców z całej Polski i będą to już ostateczne eliminacje do koncertu Debiuty Opole’2007.

Robert Łuczak
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 790 (14/2007)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry