13 kwietnia startuje cykl niezależnych koncertów Muzyka pozaradiowa
   
    Magazyn GS Mogilno - miejsce odkryte przez niezależnych artystów skupionych wokół Witolda Pochylskiego jest miejscem otwartym na każdy rodzaj artystycznej działalności.

    Pomysłodawcą organizowania w naszym mieście serii koncertów z nurtu muzyki niezależnej jest burmistrz Leszek Duszyński. Sam grał w latach 80. na gitarze basowej w zimnofalowym Ivo Partizan. - To jest z pomysłów mojego programu wyborczego w sferze kultury. Chcę pokazywać w Mogilnie zespoły alternatywne, których nie dostrzega radio i telewizja, a które zasługują na pokazanie. Koncerty “Muzyki pozaradiowej” odbywać się będą pod hasłem “ Wiosna-Lato-Jesień-Zima. Nikt nas nie powstrzyma” - mówi Leszek Duszyński.

maga14-m.jpg 
 W tym miejscu w Mogilnie przy ul. Magazynowej startuje 13 kwietnia cykl koncertów “Muzyka pozaradiowa”          
                fot. Marek Holak

    Idea imprezy doskonale zgrała się z miejscem odkrytym dla sztuki przez plastyków, skupionych wokół Witolda Pochylskiego. Magazyn GS, gdzie powstała Galeria Sztuki jest bazą działań środowiska artystycznego w Mogilnie. Kreatywni i twórczy ludzie znaleźli miejsce, gdzie czas się zatrzymał i którego atmosfera nadaje doskonały ton prezentowanej sztuce. W tym miejscu czuć jeszcze zapach zboża.
    13 kwietnia, w piątek o 19.30 odbędzie się pierwszy z cyklu koncertów Muzyka pozaradiowa. Za merytoryczną stronę koncertów odpowiada Stanisław Holak.
    Koncerty odbywać się będą minimum raz w miesiącu, każdorazowo zagrają 2-3 zespoły. Bohaterami pierwszej edycji będą poznańskie Muchy i jako support mogileński KumkaOlik (czytaj obok). Muchy to ważny zespół na mapie niezależnej muzyki gitarowej w Polsce. Grać zaczął latem 2004 r. i jak do tej pory zagrał na takich krążkach jak Tribute to Partia czy Offensywa - płycie przygotowanej przez dziennikarza radiowej Trójki Piotra Stelmacha.
    Koncerty każdorazowo połączone będą z otwarciem wystaw plastycznych i innymi działaniami artystycznymi. Pierwszej edycji towarzyszyć będzie kontynuacja happeningu Podróż oraz prezentacja multimedialna.
    Wstęp na koncert będzie kosztował 5 zł i jest cegiełką na fundusz stowarzyszenia zawiązanego wokół Magazynu GS.

Marek Holak
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 790 (14/2007)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry