Agata Kulesza po projekcji filmu odpowiadała na pytania widzów fot. Karol Gapiński

Żnin, Trójka, film, Agata Kulesza, Ida
    "Ida" w "Trójce"
     W piątek, 22 listopada w sali kameralnej ZSS "Trójka" został wyświetlony w ramach projektu "Polska Światłoczuła" najnowszy, czarno-biały film fabularny Pawła Pawlikowskiego pt. "Ida". Przy tej okazji grająca jedną z głównych ról w tym filmie Agata Kulesza spotkała się ze żnińską publicznością.

     Po raz drugi w tym roku w Zespole Szkół Społecznych "Trójka" w Żninie miała miejsce projekcja polskiego obrazu filmowego w ramach projektu "Polska światłoczuła". Wiosną żnińska publiczność miała możliwość obejrzeć film pt. "Imagine". Natomiast w ostatni piątek w sali kameralnej "Trójki" została wyświetlona "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.

     Ideą seansów z cyklu "Polska światłoczuła" jest możliwość spotkania się publiczności z twórcami prezentowanych filmów. Tym razem do Żnina przyjechała jedna z najlepszych, współczesnych aktorek w Polsce, zdobywczyni licznych nagród aktorskich, Agata Kulesza. W filmie pt. "Ida" wykreowała ona jedną z głównych postaci obrazu - Wandę Gruzę. Po emisji filmu aktorka odpowiadała na pytania widzów. Mówiła nie tylko o obejrzanym filmie, ale również o aktorstwie w ogóle, o specyfice swojej pracy, o jej blaskach i cieniach oraz o tym, co ją pasjonuje w życiu poza pracą.

     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film.

Karol Gapiński, 25 XI 2013

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry