W eliminacjach wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych fot. Karol Gapiński

Żnin, ŻDK, konkurs, poezja, uczniowie, eliminacje, słowo
    Mistrzowie słowa na scenie ŻDK

     W piątek w ŻDK w eliminacjach powiatowych Turnieju Słowa wystąpili uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych z 14 szkół podstawowych.

     Żniński Dom Kultury gościł w piątek uczestników powiatowych eliminacji turnieju pod nazwą "Słowo źródłem inspiracji". Wystąpili uczniowier klas IV do VI szkół podstawowych z terenu powiatu żnińskiego. Przypomnijmy, ze tydzień wcześniej występowali na tej samej scenie, w tym samym turnieju uczniowie klas nauczania zintegrowanego.

     Uczestnicy recytowali popularne i nieco mniej znane wiersze literatury dziecięcej. W przesłuchaniach wzięło udział 61 uczniów z 14 szkół. Oceniani byli w trzech kategoriach, w podziałach na klasy. Oceny dokonało jury w składzie: Barbara Sobotka (Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki "Stara Ochronka" w Bydgoszczy), Jolanta Dobaczewska (polonistka) i Krystyna Jarzębowska (polonistka).

     Jury wytypowało do finału turnieju następujące osoby: Kamila Erdman - "Trójka" w Żninie, Vanessa Rymer - SP w Janowcu, Piotr Marczak - SP 2 w Barcinie, Daria Klecha - SP w Mamliczu i Dominik Szmidtkowski - SP w Słębowie. Finał odbędzie się 13 czerwca w Bydgoszczy.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 24 III 2014

 

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry