Do 30 sierpnia w Muzeum Ziemi Pałuckiej można oglądać 43 linoryty Marca Chagalla. Wernisaż wystawy odbył się w piątkowy wieczór 12 kwietnia.

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     Oczekiwana od blisko roku wystawa linorytów Marca Chagalla w Muzeum Ziemi Pałuckiej została otwarta w piątkowy wieczór 12 kwietnia. Piszemy, że była oczekiwana od blisko roku z tego powodu, że już na zamknięciu pierwszej ekspozycji z kolekcji Kesaouri w Żninie (były to dzieła Salvadora Dalego o tematyce biblijnej), w czerwcu 2018 r. zapowiedziane zostało, że współpraca gruzińskiej rodziny kolekcjonerów sztuki z MZP będzie kontynuowana, a w 2019 r. zostaną w stolicy Pałuk zaprezentowane właśnie prace Marca Chagalla.

     Stało się to faktem i od teraz aż do 30 sierpnia w odnowionej właśnie Galerii im. Tadeusza Małachowskiego można oglądać 43 linoryty jednego z najważniejszych artystów XX w., Marca Chagalla. Na otwarciu pojawili się Alexandre Kesaouri i jego syn Vassili Kessaouri. Podkreślili oni rolę Danuty i Wacława Górnych oraz burmistrza Żnina Roberta Luchowskiego w nawiązaniu współpracy z MZP, która będzie kontynuowana w kolejnych latach.

     Tygodnik Pałuki jest jednym z patronów medialnych tej wystawy linorytów Marca Chagalla zatytułowanej a prezentowanej obecnie w Żninie.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy

Karol Gapiński, 15 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry