Kilkaset osób różnymi środkami transportu oraz dzięki pracy własnych mięśni dotarło w sobotnie południe do Wenecji. Tam u progu sezonu turystycznego prowadzą bowiem - zgodnie z ideą przedstawioną przez organizatorów - wszystkie drogi na Pałukach.

Rowerzyści w drodze do Wenecji fot. Karol Gapiński
Rowerzyści w drodze do Wenecji fot. Karol Gapiński

     27 kwietnia oficjalnie rozpoczął się nowy sezon turystyczny. Również na Pałukach. Tego dnia odbyła się impreza pod nazwą "Wszystkie drogi prowadzą do Wenecji". Ze Żnina ruszyli pod zamek Diabła Weneckiego turyści w różnych grupach: piesi (w tym osoby uprawiające nordic walking), rowerzyści, kajakarze, motocykliści, biegacze, pasażerowie statku Venezia i Żnińskiej Kolei Powiatowej. W planach był też przelot paralotniarzy, ale z uwagi na zbyt silny wiatr ta grupa dotarła do Wenecji tym razem nie na skrzydłach, lecz innymi środkami transportu.

     Na podzamczu odbyła się skromna uroczystość jubileuszu 65-lecia Pałuckiego Oddziału PTTK. Prezes Czesław Łukomski i Elżbieta Horka otrzymali w prezencie obraz 3D przedstawiający główny symbol Żnina - Basztę. Przeprowadzone zostały konkursy z nagrodami. Można było skosztować kiełbaski z grilla i napić się gorącej herbaty.

     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 29 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry