W sobotnie przedpołudnie w Szubinie rozstrzygnięty został 57. Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk. Impreza ta jest najstarszym w Polsce konkursem dla twórców ludowych.

Podczas gali wystąpił zespół Jesienny Kwiat fot. Karol Gapiński
Podczas gali wystąpił zespół Jesienny Kwiat fot. Karol Gapiński

     Tradycyjnie organizatorem Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk był Szubiński Dom Kultury. To instytucja o trzy lata starsza od samego konkursu i od początku jest jego organizatorem. Swoje prace konkursowe w dziedzinie rzeźby, haftu i rękodzieła przedstawili twórcy z całego terenu Pałuk, a więc w praktyce zamieszkali w trzech powiatach: nakielskim, wągrowieckim i żnińskim.

     Nagrody dla najlepszych twórców zostały ufundowane przez lokalne firmy oraz samorządy. Nagrodzone prace są teraz prezentowane w sali widowiskowej SZDK. Na gali konkursu wystąpił z koncertem zespół ludowy Jesienny Kwiat z Szubina. Imprezie towarzyszył kiermasz rękodzielniczy.

     Wystawę pokonkursową można oglądać w sali widowiskowej SZDK do 17 maja.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 14 V 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry