Stanisław Kaszyński zdecydował się świętować 60-lecie pracy dziennikarsko-literackiej w barcińskiej bibliotece.

 Stanisław Kaszyński fot. Magdalena Kruszka
Stanisław Kaszyński fot. Magdalena Kruszka

     Stanisław Kaszyński jest publicystą, prozaikiem i kulturoznawcą. Z Barcinem łączy go między innymi Pogłos Barcina, przy którego tworzeniu miał udział. Swoje młode lata spędził w Kołodziejewie, a Liceum Ogólnokształcące kończył w Strzelnie. W latach 1959-1969 sprawował funkcję kierownika Wydziału Kultury PRN w Mogilnie. Jest założycielem i pierwszym prezesem Mogileńskiego Towarzystwa Kultury. Od 1998 roku jest Honorowym Obywatelem Mogilna. Jako dziennikarz pisał dla wielu gazet lokalnych, krajowych i zagranicznych.

     W Barcinie obchodził 60-lecie pracy dziennikarsko-literackiej, a było to świętowanie co najmniej nietuzinkowe. Stanisław Kaszyński nie szczędził przybyłym gościom anegdot i zabawnych opowieści, między innymi o kolacji u arabskiego szejka czy też o wizycie u znajomego księdza, którego gospodyni pomyliwszy go z rozwozicielem węgla, nie mogła się go nachwalić.

     Spotkanie rozpoczęło się od emisji fragmentu programu profesora Jana Miodka, w którym opowiadał on o genezie powstania nazwy miasta Barcin. Zdziwienie było tym większe, gdy w trakcie spotkania Stanisław Kaszyński wykonał telefon do profesora. Ten pozdrowił przybyłych i podziękował za pamięć.

     W spotkaniu wzięły udział władze miasta, które gratulowały jubileuszu. W bibliotece zabrzmiało Sto lat, a Stanisław Kaszyński częstował jubileuszowym tortem.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Magdalena Kruszka, 12 VI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry