W przeddzień światowego dnia optymisty odbyła się Festiwal Optymizmu w Cukrowni Żnin. Super Optymiści odcisnęli swoje dłonie w Alei Optymistów. Na imprezie bawili się także ci spośród mieszkańców Pałuk, którym udało się wejść w posiadanie bezpłatnych wejściówek.

fot. Karol Gapiński
fot. Remigiusz Konieczka

     Wieczorem 19 sierpnia w największej sali konferencyjnej kompleksu Arche Cukrownia Żnin odbyła się Gala Optymistów. Na niej zostali uhonorowani stosownymi statuetkami celebryci, którzy  cechują się pozytywnym stosunkiem do życia. Statuetki Optymistów i Super Optymistów przyznaje kierowana przez reżysera Mariusza Pujszo Fundacja Jestem Optymistą. Zdjęcia z poniedziałkowego wydarzenia można oglądać w naszej galerii.
     We wtorek natomiast 20 sierpnia, czyli właśnie w przeddzień światowego dnia optymisty odbył się także w cukrowni Festiwal Optymizmu. Impreza rozpoczęła się wczesnym popołudniem od wydarzenia, którym było odciśnięcie dłoni w betonie w Alei Optymistów przez tegorocznych Super Optymistów. Dokonali tego piosenkarka i aktorka Izabela Trojanowska, Radosław Liszewski - lider zespołu Weekend, były minister nauki, ambasador Komisji Europejskiej ds. narracji europejskiej, prof. Michał Kleiber. Na koniec swoje odciski w Alei zostawili również Sławomir i Kajra jako Super Optymistyczne Małżeństwo Roku. Sławomir Zapała to wykonawca hitu ostatnich lat w Polsce, czyli piosenki Miłość w Zakopanem.
     W Festiwalu Optymizmu wzięli udział liczni mieszkańcy Żnina i okolic, którym udało się wejść w posiadanie bezpłatnych wejściówek na imprezę. Przypomnijmy, 20 takich wejściówek otrzymali także uczestnicy konkursu ogłoszonego w Pałukach.
     Uczestnicy mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowych fotografii z gwiazdami kolorowych pism i ekranów telewizorów, zdobycia autografów, porozmawiania z nimi. W sali konferencyjnej bawiło się kilkuset ludzi. Wystąpili dla nich znani piosenkarze. Były też stoiska z lodami, napojami, a animatorzy zabaw prowadzili zajęcia dla dzieci. Najmłodsi mogli też skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni. Tak dzieci, jak i dorośli, którzy pamiętają cukrownię z czasów, gdy fabryka jeszcze działała, mogli zwiedzić te obiekty, które obecnie zmieniają swoją funkcję. Grupa Arche przebudowuje bowiem cukrownię na obiekt konferencyjno-wypoczynkowy z ponad 300 pokojami hotelowymi, SPA, basenem, kręgielnią, przystanią wodną nad jeziorem.
     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 21 VIII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry