W żnińskiej bibliotece oglądać można wystawę poświęconą historii Biblii, której organizatorem jest Fundacja AREOPAG.

Szóstoklasistki z „piątki” z zapałem czytały „Dobrą Czytankę wg św. ziom'a Janka” fot. Marta Złotnicka
Szóstoklasistki z „piątki” z zapałem czytały „Dobrą Czytankę wg św. ziom'a Janka” fot. Marta Złotnicka

     Wystawa otwarta została 17 września (zobacz galerię zdjęć z otwarcia wystawy). Podczas uroczystości w bardzo ciekawy sposób o Biblii i jej historii mówił Dariusz Czyszczoń, prezes Fundacji AREOPAG. Podkreślał on uniwersalizm tej księgi, która tak jest pisana, żeby dotrzeć do każdego, ale również znaczenie kontekstu kulturowego w czytaniu Biblii, bez znajomości którego trudno jest zrozumieć biblijne przesłanie. Każda epoka miała i ma swój przekład Biblii, który najlepiej trafia do ludzi konkretnych czasów.
     Wystawa adresowana jest m.in. do uczniów żnińskich szkół, którym z pewnością do gustu przypadnie możliwość wzięcia do ręki eksponatów, np. zwojów pergaminu czy czcionek z modelu maszyny drukarskiej Gutenberga. Młodzież po wystawie oprowadza Jarosław Gaudek, pastor Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Żninie. Wśród prezentowanych biblii i przekładów znajduje się tu też „Dobra Czytanka wg św. ziom'a Janka”, napisana slangiem młodzieżowym blokersów. W środę wystawę zwiedzali szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Żninie i grupa uczennic nie mogła się od tego przekładu oderwać.
     Wystawę oglądać będzie można w bibliotece do 28 września.
     Więcej zdjęć w naszej galerii.    

Marta Złotnicka, 18 IX 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry