7 listopada o 17.00 w sali konferencyjnej kcyńskiego ratusza odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Ciekawość świata. Gościem listopadowego spotkania będzie Jerzy Żenkiewicz, wieloletni pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W kręgach uniwersyteckich i w środowisku kujawsko-pomorskim znany jest jako elektronik, informatyk, pionier polskiego internetu oraz publicysta.

     Oprócz komputeryzacji i informatyzacji, jego hobby to podróże. Był w kilkudziesięciu krajach, na wszystkich kontynentach. W 2018 i 2019 roku był w Kolumbii.

     Leżący w północno-zachodniej części Ameryki Południowej kraj posiada niezwykle bogatą historię, charakteryzuje się silnie zauważalną kastowością społeczeństwa, co skutkuje licznymi wewnętrznymi konfliktami między innymi pomiędzy walczącymi o wpływy kartelami narkotykowymi.

     O tym i innych zagadnieniach Jerzy Żenkiewicz opowie podczas spotkania w Kcyni.

Sylwia Wysocka, 6 XI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry