Słynny kompozytor sam opowiedział w szkole w Słębowie o obrazach, które zostały w tym miejscu zaprezentowane 6 listopada.

Uczniowie szkoły wzięli udział w warsztatach ze słynnym artystą. fot. Karol Gapiński
Uczniowie szkoły wzięli udział w warsztatach ze słynnym artystą. fot. Karol Gapiński

     W środę, 6 listopada w Szkole Podstawowej im. Anny i Alfreda Krzyckich w Słębowie została otwarta wystawa dzieł malarskich w technice żel-artu, których autorem jest Jan Kanty Pawluśkiewicz. Artysta znany jest przede wszystkim jako wybitny kompozytor muzyki poważnej, filmowej, ale też utworów z nurtu piosenki poetyckiej, przede wszystkim dla Marka Grechuty, czy Andrzeja Zauchy.
     Dzięki pośrednictwu Bartłomieja Krystosiaka, absolwenta szkoły w Słębowie, który utrzymuje stałe kontakty z przedstawicielami świata sportu i sztuki w Polsce, udało się doprowadzić do wizyty Jana Kantego Pawluśkiewicza na Pałukach. Artysta przeprowadził z uczniami warsztaty, ale o swojej twórczości opowiadał nie tylko im, a również przedstawicielom samorządu Żnina, którzy przyjechali na wernisaż wystawy.
     Dzieła Jana Kantego Pawluśkiewicza w słębowskiej szkole będzie można oglądać przez 10 dni.

     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Karol Gapiński, 6 XI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry