Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

W stolicy Pałuk obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości uświetnił występ Żnińskiej Orkiestry Dętej pod kierownictwem Mirosława Kordowskiego.

Orkiestra stworzona przez Mirosława Kordowskiego jest już wizytówką miasta i występuje przy okazji wszystkich oficjalnych uroczystości. fot. Marta Złotnicka
Orkiestra stworzona przez Mirosława Kordowskiego jest już wizytówką miasta i występuje przy okazji wszystkich oficjalnych uroczystości. fot. Marta Złotnicka

     Uroczystości niepodległościowe rozpoczęły się mszą świętą w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Później uczestnicy obchodów przy dźwiękach Żnińskiej Orkiestry Dętej przemaszerowali pod Pomnik Walki i Męczeństwa. W uroczystości udział wzięło bardzo wielu mieszkańców Żnina i pobliskich miejscowości. Wysłuchali oni okolicznościowego przemówienia burmistrza Roberta Luchowskiego. Następnie liczne delegacje szkół, instytucji i organizacji społecznych złożyły pod pomnikiem wieńce. Zebrani mieli też okazję posłuchać krótkiego koncertu w wykonaniu żnińskiej orkiestry, na który złożyła się wiązanka utworów patriotycznych.

     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Marta Złotnicka, 12 XI 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry