Po raz pierwszy w Barcinie został zorganizowany festiwal filmowy pod nazwą Barć Film Festiwal. Ceremonia otwarcia odbyła się 20 listopada, a festiwal potrwa do 24 listopada.

 Artur Barciś został patronem pierwszej edycji festiwalu filmowego w Barcinie fot. Magdalena Kruszka
Artur Barciś został patronem pierwszej edycji festiwalu filmowego w Barcinie fot. Magdalena Kruszka

     Uroczystego otwarcia festiwalu dokonali między innymi reżyserka Joanna Kos-Krauze, aktor Artur Barciś i burmistrz Barcina Michał Pęziak. Od 21 listopada w domu kultury można oglądać projekcje filmowe oraz konkursowe filmy krótkometrażowe. Artur Barciś każdego dnia będzie spotykał się z widami podczas projekcji filmów, w których występuje. Z kolei Joanna Kos-Krauze zasiadła w jury konkursu. Barć Film Festiwal to nie tylko seanse filmowe, ale także spotkania z aktorami i warsztaty dla dzieci i rodziców. W finale imprezy, 24 listopada o 16.00 Artur Barciś wystąpi w recitalu. Podczas otwarcia przyznał, że z prawdziwą rozkoszą przyjął zaproszenie dyrektora MDK Artura Jakubowskiego do udziału w pierwszej edycji Barć Film Festiwal.

Magdalena Kruszka, 22 XI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry