Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Parafia pw. MBNP w Mogilnie
   
    Ksiądz Stanisław Fimiak z Gniezna poświęcił specjalne medale Matki Bożej Niepokalanej i tym samym reaktywował wspólnotę Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej przy parafii.

    W święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie odbyła się uroczysta msza święta, podczas której Matce Bożej została ofiarowana złota róża w podziękowaniu za 25 lat opieki i patronowania mogileń-skiej parafii.

roza2-m.jpg
Dziewczynki ze Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej przy parafii MBNP w Mogilnie. Na zdjęciu: Sara Witkowska, Weronika Wiśniewska, Agata Staniek, Katarzyna Spychała, Maria Konieczka, Weronika Bonkowska, Izabela Łagocka, Julia Nowakowska, Olga Kurtyka, Justyna Jendrzejczak, Melania Turek, Natalia Wierzbińska, Patrycja Urbańska, Magdalena Łuczkowiak i Eliza Szymańska.
fot. Paweł Lachowicz

 

 

    Ofiarodawcą róży jest Andrzej Witek. Róża została poddana złoceniu w Zakładzie Złotniczym w Gnieźnie, można było tego dokonać dzięki ofiarności trojga parafian, uczestników jubileuszowej pielgrzymki na Jasną Górę, która odbyła się we wrześniu tego roku. Uroczystość w kościele miał prowadzić zaproszony przez księdza prałata Eugeniusza Jaworskiego ks. biskup Wojciech Polak. Z powodu nieprzewidzianych zajęć związanych z przygotowaniem VII Zjazdu Gnieźnieńskiego nie mógł osobiście przybyć do parafii. W zastępstwie ks. biskupa uroczystą mszę świętą prowadził ks. kanonik Stanisław Fimiak z Gniezna. Homilię wygłosił ks. proboszcz. Dziękował Matce Bożej za wstawiennictwo i opiekę nad całą społecznością parafialną.
    Ceremonia wręczenia róży miała miejsce po komunii świętej. Po odśpiewaniu radosnego Te Deum laudamus i poświęceniu róży, proboszcz  Eugeniusz Jaworski umocował różę przy obrazie Matki Bożej w bocznym ołtarzu.
    Następnie ksiądz Stanisław Fimiak poświęcił specjalne medale Matki Bożej Niepokalanej i tym samym reaktywował wspólnotę Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej przy parafii MBNP. Inicjatorem powstania tego stowarzyszenia jest ks. Sebastian Huebner, opiekunką natomiast została katechetka z SP 3 Maria Dziennik-Kowalska. Poświęcone medale na znak przyjęcia do stowarzyszenia ks. Fimiak zawieszał na szyjach dziewczynek.
Uroczystość parafialną, swoim śpiewem uświetnił parafialny chór Immaculata oraz solowe wykonanie Ave Maryja przez chórzystkę Ewę Kowalską.
    Tym samym zakończyły się oficjalne obchody 25-lecia jubileuszu parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie.

Paweł Lachowicz

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry