Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

   
    W sobotę 4 IX 93 r. o 19.00 w obecności zaproszonych gości - przedstawicieli administracji rządowej, burmistrzów i przewodniczących rad miejskich sąsiednich gmin, przedstawicieli barcińskich instytucji i zakładów pracy oraz tysięcznego audytorium, pani burmistrz Ewa Gołąb wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Tadeuszem Szóstakiem dokonali otwarcia hali widowiskowo-sportowej.

    Kulminacyjnym punktem uroczystości był występ Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze". Było to piękne i wzruszające przeżycie dla widowni, która gromkimi brawami wielokrotnie zmuszała tancerzy, chór, orkiestrę do kilkakrotnych występów.
    Spektakl stanowiły dwa pięćdziesięciominutowe przedstawienia śpiewu, tańców i obrzędów ludowych z całego kraju. Na scenie o rozmiarach 16/12 m tańczyły i śpiewały 64 osoby, którym przygrywała dwudziestosześcioosobowa orkiestra. Nad obsługą techniczną zespołu czuwało 10 techników, oświetleniowiec oraz operator dźwięku. Artyści przebierali się 21 razy a ich stroje i rekwizyty, także dekoracje zajmowały 145 skrzyń. Jako solista wystąpił Stanisław Jopek, którego śpiew, a zwłaszcza "Furman" tak zachwycił barcińską publiczność, że bisom nie było końca.
Podczas dwóch spektakli 4 i 5 września przedstawienie oglądało dwa razy po tysiąc osób, które rozlokowano w czterech sektorach oraz na parkiecie.
    Występ zainaugurował działalność Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, który umiejscowiony jest w tejże hali.
    Podczas inauguracji podziękowano wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu. W szczególności uhonorowano najbardziej zasłużonych w tym dziele. Na miano to zasłużyli: były naczelnik Barcina Edmund Kaczmarek, który zapoczątkował budowę, Kurator Oświaty i Wychowania - Januariusz Stodolny, Przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy, Prezes KCW "Kujawy" Henryk Kozłowski, główny wykonawca p. Leszek Ćwikliński oraz p. Bernard Puzio, którego firma wykonała bezpłatnie instalacje grzewcze.
    Życzymy mieszkańcom i władzom Barcina wielu tak udanych imprez.

 Igor Stróżykiewicz
Dominik księski
Pałuki nr 82 (34/93)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry