Biskupin, Walenty Szwajcer, miodówka, przepis
   
    Odkrywca Biskupina, Walenty Szwajcer znany był jako koneser dobrych trunków. Podajemy dziś jego przepis na miodówkę biskupińską, sławną na całym świecie.

    Obraną skórkę z umytej cytryny należy wrzucić do pół litra spirytusu i pozwolić na wzajemne przenikanie się ingrediencji przez jedną dobę. Można również dodać jednego goździka. Następnie ćwierć kilo miodu wielokwiatowego (od ilości miodu zależy wytrawność trunku), możliwie najlepszego, należy rozpuścić w szklance wody. Zagrzać, mieszając i bacząc, by się nie gotowało.
    Ze spirytusu wyjąć skórkę i wymieszać go z rozpuszczonym miodem. Rozlać w ćwierćlitrowe butelki i wstawić na 2 dni do zamrażalnika. Pierwszą stopkę pić za spokój duszy Walentego Szwajcera.

(wz)
Pałuki nr 208 (7/1996)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry