Mogileński Dom Kultury - MY TU GRAMY

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość, podczas której Wacław Góralski ze Żnina odebrał notę identyfikacyjną rozstrzelanego przez komunistycznych oprawców przed 65 laty brata Zygmunta.

Wacław Góralski odebrał notę identyfikacyjną z rąk prezesa IPN fot. Bartosz Woźniak, zdjęcie z relacji transmitowanej na stronie prezydent.pl
Wacław Góralski odebrał notę identyfikacyjną z rąk prezesa IPN fot. Bartosz Woźniak, zdjęcie z relacji transmitowanej na stronie prezydent.pl

     Uroczystość z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy odbyła się 1 lutego. W jej trakcie wręczono noty identyfikacyjne członkom rodzin 22 ofiar totalitaryzmów.
     Wśród zaproszonych gości był m.in. Wacław Góralski ze Żnina, brat rozstrzelanego 30 marca 1953 r. w Poznaniu Zygmunta Góralskiego. Odebrał on notę identyfikacyjną z rąk prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Jarosława Szarka i pamiątkowy portret brata z rąk wiceprezesa IPN Krzysztofa Szwagrzyka.
     Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki w czwartek, 8 lutego.

Bartosz Woźniak, 1 II 2018

 

 

 

Inne teksty na ten temat:

Ostatnia ofiara zbrodni sądowej w Wielkopolsce

Będzie ekshumacja

Żołnierz wyklęty z Pałuk doczeka się godnego pochówku

Sprawa Zygmunta Góralskiego coraz bliżej wyjaśnienia

Przestrzelona czaszka wskazuje na ofiarę komunistycznego terroru

Zdjęcia z uroczystości pogrzebowych ś.p. Zygmunta Góralskiego.

Film z uroczystości pogrzebowych ś.p. Zygmunta Góralskiego.

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry