Reklama w kalendarzu

Od 4 czerwca mamy wśród nas 8 kolejnych laureatów Honorowych Medali Burmistrza Żnina.

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     4 czerwca w 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów do polskiego parlamentu Robert Luchowski wręczył Honorowe Medale Burmistrza Żnina osobom zasłużonym w kształtowaniu się samorządności, działaczom społecznym, dziennikarzom. Medale odebrali: Halina Koziełek, Fabian Heinich, Zofia Kozłowska, Iwona Góralczyk, kmdr porucznik Eligiusz Kwiatkowski, Czesław Łukomski, Stefan Czarnecki i Dominik Księski. To kolejna grupa uhonorowanych - medale są przyznawane od 8 marca 2018 r. Dotychczas medale te odebrało około 70 osób.

     Uroczystość odbyła się w samo południe w auli żnińskiego ratusza. Na jej rozpoczęcie wybrzmiał zagrany na trąbce przez Andrzeja Stawarza hymn Żnina.

     O zasługach uhonorowanych osób mówił Robert Luchowski, natomiast w imieniu wyróżnionych głos zabrał Fabian Heinich, który był najdłużej urzędującym przewodniczącym Rady Miejskiej w Żninie w najnowszej historii samorządu oraz Czesław Łukomski, działacz społeczny, prezes Pałuckiego Oddziału PTTK.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 4 VI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry