Obsługą punktu informacji turystycznej zajmą się Marek Pogorzały i Monika Andruszkiewicz fot. Remigiusz Konieczka

 Informacja turystyczna w Baszcie
   
    W żnińskiej Baszcie został uruchomiony punkt informacji turystycznej. Będzie czynny w godzinach otwarcia Muzeum Ziemi Pałuckiej. Zatrudnieni w nim pracownicy mają informować turystów o atrakcjach czekających na nich w Grodzie Śniadeckich i okolicach.

    Dotychczasowe centrum informacji turystycznej działa w jednym z budynków mieszczących się w południowej pierzei pl. Wolności (obok Adminu). Centrum prowadzi Stowarzyszenie Turystyczne Ziemia Pałucka. Na początku swojej działalności, a więc dwa lata temu, obsadę personalną biura zapewniało starostwo powiatowe. Współpraca się skończyła ze względu na kiepską lokalizację i zbyt małe zainteresowanie.
    Jak nas poinformowała Beata Gaik, wicestarosta żniński, w tym roku narodził się pomysł, aby zorganizować nowy punkt informacyjny dla turystów odwiedzających Żnin i okolice. Z założenia miał być zorganizowany w widocznym miejscu i przyciągać jak największą liczbę turystów. Pomimo początkowych trudności udało się powiatowi żnińskiemu i gminie Żnin dojść do porozumienia i ulokować punkt w Baszcie.
    Obsadę punktu informacji turystycznej stanowić będą dwie osoby zatrudnione w ramach umowy starostwa z Urzędem Pracy. Są to Monika Andruszkiewicz i Marek Pogorzały.
    - W związku z tym, że punkt będzie czynny w soboty i niedziele musieliśmy zabezpieczyć do obsługi dwójkę pracowników. Chcemy zapewnić turystom kompleksową informację. Ale w tym tygodniu musimy zająć się organizacją punktu. Planujemy w przyszłości wydrukowanie folderów informacyjnych i mapek, bez których turysta nie może się obejść. Wybrane przez nas osoby znają języki obce: angielski i niemiecki, dzięki czemu będą mogły informować turystów spoza granic Polski. Na miejscu będzie także zapewniona łączność internetowa za pomocą systemu blue connect - powiedziała wicestarosta Beata Gaik. Punkt będzie miał własną stronę internetową. Czynimy starania, aby link do niej znalazł się na naszej stronie internetowej www.paluki.tygodnik.pl.
    W tym tygodniu przed Basztą zostanie umieszczony szyld informujący o powstaniu punktu informacji turystycznej. Punkt ma być czynny w godzinach otwarcia muzeum - w dni powszednie (oprócz poniedziałku) od 9:00 do 17:00, w soboty od 9:00 do 16:00, a w niedziele od 10:00 do 15:00. Na razie wiadomo, że informacja turystyczna będzie czynna do września.
    - Zakładamy docelowo, że punkt będzie otwarty przez cały rok. Kwestią do uzgodnienia pozostaje lokalizacja - mówi Beata Gaik.
    Burmistrz Żnina Leszek Jakubowski powiedział, że Muzeum Ziemi Pałuckiej w najbliższym czasie zostanie wzbogacone o nowe pomieszczenia, będące obecnie mieszkaniami. W tych pomieszczeniach będzie można w przyszłości zorganizować punkt informacji turystycznej.
    - Między muzeum a biblioteką jest niewykorzystany ogród. Po wyprowadzeniu stamtąd dwóch rodzin chcemy zburzyć płot i otworzyć to miejsce dla mieszkańców. Myślę o zorganizowaniu tam nawet kawiarenki. Zobaczymy zresztą jak na to spojrzą projektanci - powiedział burmistrz Leszek Jakubowski.

Remigiusz Konieczka, 17 V 2007
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry