Trwają końcowe prace na przebudowywanym odcinku drogi powiatowej Żnin - Gąsawa - Ryszewo. Konkretnie chodzi o odcinek stanowiący ul. Gnieźnieńską w Żninie. W związku z tymi pracami jeszcze dzisiaj będzie obowiązywał objazd dla jadących z kierunku Gąsawy przez ul. Sportową i Klemensa Janickiego w Żninie. Po położeniu warstwy ścieralnej ruch dwustronny zostanie przywrócony.

     Przypomnijmy, że na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Żninie w maju br. rozpoczęły się prace związane z przebudową drogi powiatowej nr 2338C Żnin ul. Gnieźnieńska – Gąsawa – Ryszewo na długości 0,555 km. To drugi etap zadania. Inwestycja finansowana jest ze środków powiatu i gminy Żnin (po 50% kosztów zadania).

     Zakres robót obejmował m. in. rozbiórkę istniejącej nawierzchni chodnika i zjazdów, rozbiórkę krawężnika, wykonanie robót ziemnych, wykonanie podbudowy betonowej, wykonanie nawierzchni chodnika i zjazdów, ustawienie krawężników, obrzeży i oporników betonowych, frezowanie nawierzchni, wykonanie warstwy wyrównawczej i ścieralnej i odtworzenie oznakowania poziomego.

     W czasie prac związanych z kładzeniem chodnika kierowcy musieli liczyć się tylko z możliwością zwężenia przejazdu. Podczas prac związanych z wymianą krawężnika i wykonaniem warstw konstrukcyjnych nawierzchni ruch odbywa się tylko w jednym kierunku dla jadących w kierunku Gąsawy, natomiast dla wjeżdżających do miasta obowiązuje wprowadzony objazd ul. Sportową i ul. Składową. Taka właśnie sytuacja ma miejsce od początku bieżącego tygodnia. Andrzej Górzyński p.o. dyrektora w ZDP w Żninie z siedzibą w Podgórzynie poinformował, że jest to związane z kładzeniem warstwy ścieralnej przez wykonawcę inwestycji. - Kiedy tylko ta warstwa zostanie położona, będzie można przywrócić ruch dwukierunkowy ul. Gnieźnieńską. Do tego czasu obowiązuje objazd. Wykonawca zapowiada, że warstwa ścieralna będzie położona jeszcze dzisiaj, ale jak będzie w praktyce, to zobaczymy - powiedział Andrzej Górzyński 11 lipca rano.

     Planowany termin zakończenia prac związanych z przebudową tej drogi to 13 lipca.

Karol Gapiński, 11 VII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry