Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Na początku września na żnińskie rondo wkroczą drogowcy. Zarząd Dróg Wojewódzkich przewiduje, że prace wraz z odbiorami nie potrwają dłużej niż miesiąc.

Nawierzchnia ronda jest uszkodzona i nierówna fot. Marta Złotnicka
Nawierzchnia ronda jest uszkodzona i nierówna fot. Marta Złotnicka

     Nie będzie to pierwsza modernizacja ronda, które miało być funkcjonalne, estetyczne i wytrzymałe; jednak już krótko po jego oddaniu do użytku, zaczęły się z niego sypać kostki brukowe.
     Teraz od wielu miesięcy nawierzchnia jezdni pozostawia wiele do życzenia, jest uszkodzona i nierówna. Prace, jakie mają zostać podjęte na początku września, będą polegały na wymianie konstrukcji opaski i ułożeniu nawierzchni bitumicznych. Wykonawcą wybranym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy jest Przedsiębiorstwo-Produkcyjno-Handlowo-Usługowo-Transportowe BE-DROGS Zenon Budziak z Bożejewiczek. Koszt robót wynosi 77.000 zł.
     - Zakładamy, że poza zwężeniem jezdni nie będą występowały inne utrudnienia w ruchu - informuje Michał Sitarek, rzecznik ZDW w Bydgoszczy. Zakończenie robót i ich odbiór przewidywane są na początku października.

Marta Złotnicka
Pałuki nr 1384 (34/2018)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry