Do 1 grudnia mają potrwać prace przy budowie węzła Biskupin na drodze ekspresowej S-5. W tym czasie droga powiatowa w kierunku Gogółkowa i Biskupina, krzyżująca się z krajową piątką, będzie nieprzejezdna.

     10 września dyrekcja Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bożejewicach, a także mieszkańcy Gogółkowa i Biskupina, chcący dotrzeć do Żnina zostali zaskoczeni zamknięciem drogi powiatowej, krzyżującej się z drogą krajową nr 5.
     Dyrektor szkoły w Bożejewicach Cezary Balkiewicz nie ukrywa, że nikt go nie poinformował o zmianie organizacji ruchu. W szkole w Bożejewicach uczą się dzieci i młodzież z Gogółkowa. Obie miejscowości dzieli odległość 3 km. Dotąd dojazd trwał kilka minut. Teraz będzie trzeba wyznaczyć nową trasę dowozu dzieci do szkoły.
     11 września został wydany komunikat przez starostę żnińskiego, że w związku z budową węzła Biskupin została zatwierdzona czasowa zmiana organizacji ruchu polegająca na zamknięciu przejazdu drogą powiatową Bożejewice - Gąsawa pomiędzy Bożejewicami i Gogółkowem.
     Na czas robót będą wyznaczone objazdy w kierunku Biskupina i Gąsawy. Zaprojektowano objazdy po drodze krajowej nr 5 na odcinku Bożejewice - Czewujewo, a dalej przez miejscowości Marcinkowo Dolne, Marcinkowo Górne, Gąsawę i Biskupin do Gogółkowa. Jadący od strony Gniezna do Biskupina i Gogółkowa, w Rogowie kierowani będą na drogę powiatową w kierunku Gąsawy.
     Prace mają potrwać do 1 grudnia.
     Tomasz Okoński, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przyznaje, że informacja dla wszystkich zainteresowanych o zamknięciu drogi pojawiła się za późno i za to należy przeprosić.
     Więcej o sprawie w papierowym wydaniu Pałuk w czwartek, 13 września.

Arkadiusz Majszak, 11 IX 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry