Mieszkańcy gmin Rogowo i Janowiec oraz przejezdni w związku z zamknięciem drogi na ulicy Kościelnej w Rogowie korzystają z dwóch objazdów. Stan tych dróg ulega szybkiemu pogorszeniu, zwłaszcza drogi powiatowej ze Skórek do Niedźwiad.

W drodze liczne ubytki, wyrwy, których już nie sposób ominąć fot. Sylwia Wysocka
W drodze liczne ubytki, wyrwy, których już nie sposób ominąć fot. Sylwia Wysocka

     Trwa przebudowa mostu na rzece Wełnie w Rogowie i w związku z tym obowiązują objazdy. Wielu - zwłaszcza z Sarbinowa, Niedźwiad, Kołdrąbia Miniszewa, Laskowa - wybiera krótszą drogę powiatową nie przez Janowiec i Wełnę, tylko w Niedźwiadach kieruje się na Skórki i wyjeżdża przy Rejonie Dróg. To znaczny skrót, zwłaszcza dla pracujących w rogowskich firmach. Z tej drogi korzystają  nie tylko miejscowi, ale i jadący według nawigacji, która w ten sposób wyznacza krótszą trasę. Tak też jadą autobusy szkolne, kurierzy.
     Droga jest wąska, z powyłamywanymi krawędziami. O jej naprawę od kilku, jak nie kilkunastu lat wnosi radny Rady Gminy w Rogowie Zygmunt Górka. Teraz w krótkim czasie uległa jeszcze większej degradacji.
Mieszkańcy gmin Rogowo i Janowiec korzystający z tej drogi zwrócili się do nas o interwencję przytaczając wypowiedź dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Żninie Andrzeja Górzyńskiego, że drogi stanowiące objazd inwestycji będą monitorowane i na bieżąco naprawiane. A dla nich drogą stanowiącą objazd jest właśnie wskazana droga powiatowa.
     Andrzej Górzyński zapewnił, że w najbliższych dniach przystąpią do remontów cząstkowych, kierownicy mają zdać raport, jakie środki potrzebne są na owe remonty. - Prawdopodobnie zaczniemy już wykonywać remonty jesienno-zimowe. W pierwszej kolejności zostaną przywrócone przejezdności, przystosowanie dróg do zimy, żeby nie było tak znacznych wyboi, jak w tej chwili - mówił dyrektor ZDP.  W ramach przygotowań dróg powiatowych do zimy prowadzone będą naprawy emulsją i grysem przy mniejszych wybojach, natomiast większe wyboje zostaną zabezpieczone masą na gorąco. W okresie zimową remontować będą masą na zimno.

Sylwia Wysocka, 27 X 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry