Przypomnijmy, że 6 grudnia na naszej stronie internetowej starosta żniński sygnalizował prawdopodobieństwo otwarcia węzła Jaroszewo i odcinka S5 do granicy z województwem wielkopolskim 20 lub 21 grudnia. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że stanie się to faktem w sobotę 21 grudnia.

Kładka nad drogą S5 w Rogowie fot. GDDKiA
Kładka nad drogą S5 w Rogowie fot. GDDKiA

     Dzisiaj, 17 grudnia starosta żniński Zbigniew Jaszczuk otrzymał informację od inżynierów kontraktu budowy dwóch odcinków drogi S5, które przebiegają przez Pałuki, że 19 i 20 grudnia nastąpi odbiór oznakowania na całym odcinku nr 7, aż do granicy z województwem wielkopolskim i na części odcinka nr 6 przy dojeździe do węzła Jaroszewa. Jeśli te odbiory przebiegną pomyślnie i nie będzie uwag ze strony Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, to z prawdopodobieństwem już graniczącym z pewnością starosta jest w stanie pokusić się o podanie daty 21 grudnia jako momentu dopuszczenia odcinka nr 7 i węzła w Jaroszewie do ruchu.

     - Droga jest już zupełnie przejezdna, podobnie węzeł, więc nie ma przeciwwskazań, by jeszcze przed świętami można było dopuścić tę trasę do ruchu - powiedział starosta.

Karol Gapiński, 17 XII 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry