Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że zmiany w organizacji ruchu między Szubinem z Żninem nastąpią w dniach 24-26 lutego.

fot. Remigiusz Konieczka
fot. Remigiusz Konieczka

     W poniedziałek, 17 lutego Urząd Miejski w Szubinie za pośrednictwem SMS-owego systemu powiadamiania mieszkańców, poinformował, że od 21 lutego w związku z budową drogi ekspresowej S5, zostanie przełożony ruch z istniejącej drogi krajowej numer 5 na nowo wybudowany ślad lewej jezdni na odcinku Szubin-Jaroszewo.

     W środę, 19 lutego, po południu, bydgoski oddział GDDKiA wystosował komunikat, w treści którego czytamy, że trwają intensywne przygotowania do przełożenia ruchu z obecnej drogi krajowej nr 5 na jedną jezdnię budowanej drogi ekspresowej S5 między węzłem Żnin Północ (Jaroszewo) a Szubinem Północ na odcinku ok. 18 km.

     „Ruch będzie odbywał się według tymczasowej organizacji ruchu, dwukierunkowo. Będzie tam obowiązywał zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 70 km/h, a miejscami przy jednopoziomowych skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych do 50 km/h. Przełożenie ruchu umożliwi dokończenie prac przy drugiej jezdni drogi ekspresowej, której przebieg koliduje z obecną drogą krajową nr 5. Obecnie trwają ostatnie prace przygotowawcze i dokonywane są odbiory. Planujemy, że ruch może zostać przełożony – o ile zostaną pomyślnie przeprowadzone wszystkie czynności i uzyskane zgody – między 24 a 26 lutego br.”

 

Po wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 3 listopada ubiegłego roku na odcinku drogi S5 w Lubczu, przed przekierowaniem ruchu na budowany odcinek tej drogi między Jaroszewem a  Szubinem, zagęszczono znaki informujące o obowiązującej nowej organizacji ruchu fot. Dominik Księski

(rk), 20 II 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry