Ulica Szkolna i ulica Nowa to propozycje nazw głównych ciągów komunikacyjnych biegnących przez Nowe Dąbie. Mieszkańcy dyskutowali o nazwach ulic na zebraniu 1 marca.

Na mapkach można było sprawdzić, jakie propozycje nazw ulic już się pojawiły, a jakie jeszcze nie. Dokonywano także korekt. fot. Magdalena Kruszka
Na mapkach można było sprawdzić, jakie propozycje nazw ulic już się pojawiły, a jakie jeszcze nie. Dokonywano także korekt. fot. Magdalena Kruszka

     Już trzy lata temu pojawił się pomysł, aby ulicom w Nowym Dąbiu, jednej z rozleglejszych wsi w gminie Łabiszyn, nadać nazwy ulic. Wówczas sprawa nie znalazła swojego finału. Teraz do tematu wraca sołtys Mohamed Alsrag. Zorganizował spotkanie wiejskie w świetlicy, na którym mieszkańcy mogli składać propozycje nazw konkretnych ulic. Nie zabrakło także głosu przeciwników nadawania nazw ulicom, którzy zwracali uwagę na koszty. Ostatecznie jednak większość pomysł poparła, a uczestnicy spotkania skupili się na wymyślaniu nazw kolejnym ulicom.
     Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Kruszka, 2 III 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry