Spotkanie z Nepomucenem na rynku

         fot. Karol Gapiński

Żnin, rynek, Nepomucen, orkiestra
     Żninianie dyrygowali mistrzowską orkiestrą
     Zaraz po zakończeniu festiwalu młodzieżowych orkiestr dętych w Inowrocławiu, muzycy z orkiestry OSP Kaski, która zdobyła tam jedną z pierwszych nagród wsiedli w autobus i zamiast udać się wprost do swego rodzinnego, zachodniego Mazowsza, najpierw odwiedzili stolicę Pałuk.

     Stowarzyszenie "My" Ruch Społecznych we współpracy z restauracją "Pakamera" zorganizował w niedzielne popołudnie spotkanie z Nepomucenem na rynku. Przypomnijmy, że stowarzyszenie od kilku miesięcy działa na rzecz powrotu figury św. Nepomucena na żniński rynek. Zanim będzie to możliwe, organizatorzy ustawili na placu Wolności makietę tej figury. Niedzielne spotkanie było pretekstem do dyskusji o perspektywach dla rynku i dla miasta po rewitalizacji starej jego części.

     Licznie zgromadzona publiczność mogła też wysłuchać przebojów w aranżacji na orkiestrę w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Kaski. Ten zespół multiinstrumentalny właśnie wracał z festiwalu orkiestr młodzieżowych w Inowrocławiu, gdzie zdobył pierwszą nagrodę w kategorii orkiestr mniejszych.

     Adam Czajkowski, dyrygent orkiestry okazał się też być błyskotliwym konferansjerem, dzięki czemu żnińska publiczność szybko wpadła w dobry nastrój. Co więcej, niektórzy z przybyłych na koncert mieli dzięki uprzejmości Adama Czajkowskiego z pałeczką w ręku pokierować cała orkiestrą. Zespół pokazał, że jest tak zgrany, że doskonale radzi sobie pod jakąkolwiek batutą.

     Spotkanie na rynku było połączone z oficjalną inauguracją letniego ogródka, który w najbliższych kilku miesiącach będzie na staromiejskim placu prowadziła restauracja "Pakamera".

    Więcej zdjęć w galerii.

Karol Gapiński, 17 VI 2013

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry