Artykuł tygodnia
  • Wehrmacht przeprawi się przez Noteć
    Wehrmacht przeprawi się przez Noteć

    Od 3 do 9 lipca na terenie sołectwa Samoklęski Duże (gmina Szubin) odbywać się będą tzw. działania naukowo–poznawcze Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Pionier 39". Grupa ta jako profil rekonstrukcyjny wybrała saperów szturmowych Wehrmachtu. Dlatego też głównym ich zadaniem będzie montaż szturmowej kładki pontonowej na rzece Noteć.

Dzieci z chęcią rozmawiały z policjantami fot. Paweł Lachowicz

Gębice, przedszkolaki, policjanci, ferie, bezpieczeństwo

    O bezpiecznych feriach w Bajce

     W czwartek 30 stycznia w Przedszkolu Bajka w Gębicach odbyło się spotkanie z policjantami.

     Odbyło się ono w ramach projektu edukacyjnego Bezpieczny przedszkolak realizowanego w placówce. St. sierż. Tomasz Bartecki oraz st. sierż. Magdalena Pollak tłumaczyli dzieciom, jak można bezpiecznie wypoczywać podczas zimowych ferii. Spotkanie miało na celu uczulić dzieci i zwrócić ich uwagę na niebezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu.

    Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska lub e-Pałukach w czwartek, 6 lutego. Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 31 I 2014

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj.
Copyright 2006-2010 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry